APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Šest gólů, dvě penalty i dvě červené. Slavia proti Baníku urvala bod

Šest gólů, dvě penalty i dvě červené. Slavia proti Baníku urvala bod
Slavia se v posledním zápase před zimní přestávkou utkala s Baníkem Ostrava. | Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalová Slavia se v posledním kole před zimní přestávkou utkala s Baníkem a v duelu dvou celků, kterým se v poslední době daří, získala bod za remízu. Utkání bylo hodně atraktivní. Kromě šesti branek padly i dvě červené karty a ve prospěch Ostravy se kopaly dvě penalty. Přesto úřadující mistr bodoval. V dalších zápasech příliš branek nepadlo a urodily se v nich hned dvě remízy. Liberec přivítal pod Ještědem Dynamo, které si nakonec odvezlo bod za remízu 0:0. Smírně se rozešly také Olomouc a Zlín. Jejich vzájemný duel skončil výsledkem 1:1. Výhru naopak zaznamenala Mladá Boleslav, jež díky jediné brance z kopačky Ladry skolila Teplice.

Slávisté si na půdě ostravského Baníku vedli v prvním poločase skvěle a postupně si vypracovali díky trefám Schranze a Holeše dvoubrankový náskok. Po přestávce však začali domácí mocně dotahovat. Ve 47. minutě si na centr z pravé strany naskočil Ladislav Almási a snížil na rozdíl jediné trefy. Aleš Mandous tak přišel o neprůstřelnost, která trvala 724 minut. O chvíli později si pomohl nevybíravým faulem Oscar a za svůj zákrok vyfasoval žlutou kartu. Ta už byla v zápase druhá a slávista musel okamžitě do sprchy.

Sešívaní tak od 51. minuty hráli v deseti. V 70. minutě vyslal na slávistickou svatyni parádní pumelici Kaloč a Mandous podruhé kapituloval. Ze strany Ostravy to ale ještě nebylo vše. Kuchta si při obranném zákroku na brankové čáře pomohl v 82. minutě rukama a rozhodčí pro Baník odpískali penaltu. Slávista navíc obdržel červenou. K exekuci penalty se postavil Almási a pokutový kop bezpečně proměnil. 

Související obsah

​Když to vypadalo, že Slavia ztratí neporazitelnost, kterou drží od prohraného derby se Spartou, udeřil znovu Tomáš Holeš. Ten se v 88. minutě opřel do balonu po Lingrově kopu ze standardky a mohl se radovat z vyrovnávací trefy. 

Slávističtí fanoušci ale zažili ještě jeden infarktový moment. Sudí totiž v nastavení odpískali pro Baník další penaltu. Almási tentokrát zaváhal, Mandous ho vychytal a Slavia si odvezla z Ostravy bod za remízu 3:3.

Olomouc byla už od začátku duelu se Zlínem aktivnější a ofenzivní snahy korunovala ve 25. minutě, kdy se po rohovém kopu prosadil pomocí hlavičky Antonín Růsek. Na druhé straně mohl vyrovnat Vraštil, svým pokusem ale jen těsně minul domácí svatyni. Zlínští se ale trefy přece jen dočkali. V 63. minutě uklidil balon do sítě Antonín Fantiš a dorovnal skóre. A výsledkem 1:1 duel také skončil.

V utkání mezi Teplicemi a Mladou Boleslaví se diváci dočkali úvodní trefy až ke konci prvního poločasu. Ve 38. minutě se totiž Tomáši Ladrovi povedlo prostřelit zeď a poslat míč přesně k bližší tyči. Tepličtí měli velkou šanci dorovnat stav v 67. minutě, kdy zahrávali pokutový kop. Jan Fortelný však penaltu v branku nepřetavil a Tepličtí tak na domácí půdě padli 0:1.

Související obsah

​Liberec se pod Ještědem utkal s jihočeským Dynamem a fotbaloví příznivci se na severu Čech branky nedočkali. Na obou stranách se sice objevilo několik šancí, žádná však neskončila gólem, a tak se oba soupeři rozešli smírně. 

Výsledky nedělních zápasů 19. kola Fortuna ligy:

SK Sigma Olomouc – FC Fastav Zlín 1:1 (1:0)
Branky: 25. Růsek – 63. Fantiš

FC Slovan Liberec – SK Dynamo České Budějovice 0:0 (0:0)

FK Teplice – FK Mladá Boleslav 0:1 (0:1)
Branky: 38. Ladra

FC Baník Ostrava – SK Slavia Praha 3:3 (0:2)

Branky: 47. Almási, 70. Kaloč, 82. Almási (pen.) – 24. Schranz, 29. Holeš, 88. Holeš 

Slavia vyrazí do boje až v neděli navečer. Před sezonou klub představil nové dresy:

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události