Liverpool ztratil výhru nad Tottenhamem, Chelsea jen remizovala s Wolves

Tottenham se utkal v rámci 18. kola Premier League s Liverpoolem. Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalisté Liverpoolu remizovali v rámci 18. kola Premier League s Tottenhamem. Přestože Reds prohrávali, dokázali vývoj skóre otočit. Na vyrovnávací trefu Hotspur už však nezareagovali a brali remízu 2:2. Smírně se se svým soupeřem rozešla také Chelsea. V duelu s Wolves nepadl ani jeden gól. Manchester City zdemoloval Newcastle čtyřmi góly. Bitva mezi Evertonem a Leicesterem byla odložena.

Citizens byli proti outsiderovi z Newcastlu podle papírových předpokladů jasným favoritem a svou převahu začali ukazovat hned na začátku. V 5. minutě si naběhl na krásný pas za obranu Cancelo a přihrávkou z voleje ještě stihl přistrčit balón před branku, kde číhal připravený Rúben Dias, který okamžitě skóroval.

Ještě v prvním poločase Manchester navýšil těsný náskok. Cancelo si potáhl míč na hranici vápna a parádní ranou k levé tyči a změnil skóre na 2:0. Ve druhé pětačtyřicetiminutovce zvýraznil náskok hostů Mahríz. Čtyři minuty před koncem si pohrál s domácí obranou Jesus, který se protáhl po levé straně a nahrál přímo před branku Sterlingovi. Ten zblízka dopravil balón do sítě a City vyhrálo 4:0.

Chelsea chtěla zápas s Wolverhamptonem kvůli početné marodce odložit. Ani několik hráčů, kteří byli pozitivně testovaní na covid-19, však nebylo pro vedení soutěže dostatečným důvodem. Duel na Molineux Stadium se tak uskutečnil. A Blues z něj jako favorité odjeli jen s remízou. Nepadla totiž ani jedna branka a utkání skončilo remízou 0:0.

​Večerní program uzavřela bitva Tottenhamu s Liverpoolem a bylo se rozhodně na co dívat. Už ve 13. minutě z vápna vypálil po krásné přihrávce mezi obránce Harry Kane a jeho střela skončila za brankovou čárou. Reds našli odpověď ještě v prvním poločase, když se ve 35. minutě prosadil po nadýchaném centru zleva hlavičkující Diogo Jota.

V 69. minutě navíc hosté vývoj otočili. Alexander-Arnold skvěle posadil míč na hlavu Andymu Robertsonovi, a ten nezaváhal. Poslední slovo však měl Tottenham. V 74. minutě dorovnal skóre přízemní střelou do prázdné branky Son Hung-Min a Hotspur remizovali s Liverpoolem 2:2.

Výsledky nedělních zápasů 18. kola anglické Premier League:

Wolverhampton Wanderers – Chelsea FC 0:0 (0:0)

Newcastle United – Manchester City 0:4 (0:2)
Branky: 5. Rúben Dias, 27. Cancelo, 64. Mahríz, 86. Sterling

Tottenham Hotspur – Liverpool FC 2:2 (1:1)
Branky: 13. Kane, 74. Son Hung-min – 35. Diogo Jota, 69. Robertson

Everton FC – Leicester City – odloženo

V Lize mistrů se Liverpoolu dařilo a opět vyhrál. V domácí lize tentokrát remizoval s Tottenhamem: