Vegas ve fantastické přestřelce porazilo Islanders, Reichel si odbyl premiéru v NHL

Zápas hokejové NHL mezi New Yorkem Islanders a Vegas Golden Knights. Zdroj: Profimedia.cz

Hokejisté Vegas Golden Knights porazili v nedělním zápase NHL New York Islanders 4:3 po nájezdech. Už od začátku sice Rytíři plnili roli favorita, Ostrované však dokázali držet krok a v závěrečné třetině duel otočit. Jeden gól jim navíc nebyl uznán kvůli ofsajdu. Hosté navíc necelou minutu před koncem vyrovnali skóre a bitva dospěla do prodloužení a následných nájezdů. V nich se lépe dařilo celku z Vegas, kterému vystřelil triumf Theodore. V zápase Winnipegu si odbyl premiéru v NHL Čech Kristian Reichl a byl u výhry svého celku nad St. Louis Blues.

Vegas se ujali vedení už na konci 7. minuty, kdy si před domácí brankou počíhal Jonathan Marchessault a ranou z dorážky otevřel skóre zápasu. O čtyři minuty později ale bylo vyrovnáno. Islanders dostali po Smithově faulu výhodu přesilové hry, kterou beze zbytku využili.

V čase 11:08 vypálil z pravého kruhu Nelson, McNabb si kotouč nešťastně srazil do vlastní sítě a v UBS Areně se začínalo od začátku.

Chvíli po přestávce se ocitli v dobré šanci domácí. Brankář Rytířů vyrazil Chárovo nahození od modré pouze před sebe. Puk uzmul Parise, objel soupeřovu klec a chtěl ho zasunout za brankovou čáru, to se mu však nepovedlo.

Brzy nato měl na holi branku Czarnik, jenž se zjevil mezi kruhy a po přihrávce zpoza klece pálil bekhendem. Lehner však výborně vyrazil. Neúspěšně skončila i Pietrangelova dělovka z pravé strany.

Ve 46. minutě přiklonili hosté výsledek na svou stranu. Shea Theodore při hře v početní výhodě napřáhl od modré a propálil vše, co mu stálo v cestě. Islanders následně mohli podruhé srovnat. Pageau však trefil z mezikruží jen Lehnerovu lapačku.

​V čase 54:19 už se domácí fanoušci dočkali. Bellows zacílil ze středu hřiště a jeho přízemní střela se zastavila až za brankovou čárou. Ze strany Ostrovanů to nebylo vše. O dvě minuty později skórovali znovu. Trenér Frank De Boer si však vzal výzvu kvůli ofsajdu, který se potvrdil. Gól Clutterbucka tak neplatil.

To však domácímu celku nevadilo. O necelou minutu později Newyorští vsítili regulérní branku. Pageau dostal nabito od Wahlstroma a z hranice brankoviště uklidil puk za Lehnerova záda.

Knights však nesložili zbraně a v 60. minutě zásluhou Theodora vyrovnali. Utkání tak dospělo do prodloužení. To branku nepřineslo, a tak duel rozsekly samostatné nájezdy. V nich zapsal vítěznou hokejovou penaltu hráč Vegas Shea Theodore a Knights odvážejí z New Yorku triumf.

V utkání mezi Winnipegem a St. Louis Blues si odbyl ostrý debut v NHL třiadvacetiletý český forvard Kristian Reichel, kterého tým povolal z farmy v Manitobě kvůli zranění Blakea Wheelera. Na ledě strávil necelých pět minut a byl u výhry Jets 4:2. Jeho tým se ujal vedení už ve 25. minutě, kdy rozvlnil síť Ehlers. Ten asistoval u dalších dvou branek domácích a značnou měrou pomohl k tomu, že si Winnipeg vypracoval náskok 3:1.

Blues sice ještě dokázali snížit na rozdíl jediné trefy, jejich naděje se však rozplynuly, když se v 58. minutě zapsal do střelecké listiny Pageau. Jets tak brali všechny body.

New York Islanders – Vegas Golden Knights   3:4sn (1:1, 0:0, 2:2 – 0:0)
Branky a nahrávky: 12. Nelson (Dobson, Wahlstrom), 55. Bellows (Parise), 58. Pageau (Wahlstrom, A. Lee) – 7. Marchessault (Whitecloud, R. Smith), 46. Theodore (Stephenson, Pacioretty), 60. Theodore, rozh. náj. Theodore

Winnipeg Jets – St. Louis Blues 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky:
25. Ehlers (Scheifele, P. Stastny), 37. Scheifele, 45. P. Stastny (Ehlers, Dillon), 55. P. Stastny (Ehlers, Lowry) – 34. Tarasenko (I. Barbašev, Bučněvič), 55. Mikkola (Bučněvič, I. Barbašev)

Na konci listopadu odehráli Islanders svůj první zápas ve zbrusu nové hale. Slavnostní okamžik pokazila porážka s Calgary: