Další sporty

Druhé je Dánsko. A nebo ne? Šéf házenkářské federace nevídaně selhal

Druhé je Dánsko. A nebo ne? Šéf házenkářské federace nevídaně selhal
Prezident Mezinárodní házenkářské federace Hassan Moustafa Zdroj: Profimedia

Tak to se jen tak nevidí. Medailové pozice na házenkářském mistrovství světa obsadily reprezentantky Norska, Francie a Dánska, ale šéf Mezinárodní házenkářské federace Hassan Moustafa to při vyhlášení pořádně popletl. Druhé místo totiž mylně přisoudil Dánsku, zatímco Francouzky pasoval na třetí pozici.

Celý slavnostní ceremoniál se uskutečnil v Paláci sportů v Granollers. Už od první chvíle nepůsobil šéf házenkářské federace příliš jistě. Po nějaké době, co koukal do papírů, vyhlásil na druhém místě Dánky, které po výhře 35:28 nad Španělkami správně skončily na třetí pozici. Tu následně přiřkl házenkářkám Francie, které ve finále podlehly suverénním Norkám 22:29.

Tuto nespravedlnost si pochopitelně nenechaly sportovkyně ze země galského kohouta líbit. "Vůči naší zemi je to neuctivé. Co jiného mám na to asi tak říci? podle mě fakt není normální, když prezident federace neví, jaký tým hrál ve finále a kdo obsadil třetí místo," nechápala francouzská reprezentantka Beatrice Edwigeová, která o celé situaci promluvila pro televizi TV2.

Související obsah

​Z omylu Hassana Moustafy nebyly nadšené ani Dánky, kterým bylo přisouzeno druhé místo. "Takový ceremoniál si přece musí pohlídat, aby proběhl, jak má. I kdyby si to měl napsat na papír. Byla to velká ostuda a nevím, jestli si je své chyby vůbec vědom. Francouzkám by se měl omluvit," nechala se slyšet Mette Hansenová. 

Českým házenkářkám se na turnaji nedařilo, když dokázaly vyhrát pouze dva zápasy a ve skupině obsadily předposlední místo. 

Takto trenér českých házenkářek Jan Bašný hodnotil v dubnu postup na mistrovství světa. 

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zlatá Evropská liga: Obě české reprezentace úvod zvládly

Odstartovala skupinová fáze volejbalové Zlaté Evropské ligy. České volejbalistky si na úvod skupiny B poradily s Chorvatkami hladce 3:0 na sety. Mužská reprezentace se s Estonci natrápila o něco víc a rozhodlo se až ve čtvrtém setu. Nakonec si ve skupině C připsala první vítězství 3:1 na sety.

Krátká zpráva

Házená: Plzeň doma zachránila finálovou sérii

Házenkáři Plzně doma zachránili šance na letošní titul mistra ligy. Ve čtvrtém zápase finálové série play-off na domácí půdě v těsném utkání porazili Karvinou 26:25, a tím odvrátili mečbol hostů. Vyrovnaná série 2–2 se rozhodne v Karviné.