Házenkářky Norska jsou mistryněmi světa. Ve finále porazily Francii

Radost norských házenkářek po zisku titulu mistryň světa Zdroj: Profimedia

Norské házenkářky jsou počtvrté v historii mistryněmi světa. Ve finálovém zápase ve španělské Barceloně zdolaly Francii, hlavně díky skvělé druhé půli, nakonec 29:22. Na třetím místě skončily Dánky, které v boji o bronz porazily domácí Španělsko 35:28.

Zápas mezi Norskem a Francií byl reprízou loňského mistrovství Evropy v Dánsku. A i tehdy se radoval skandinávský celek. V úvodu prvního poločasu to byl velký boj, ve kterém ani jeden z celků nikterak výrazně neodskočil. Ale přece jenom těsné vedení o dvě branky udržovaly Francouzky. Ty se v dalším průběhu první půle stále zlepšovaly a dostaly se do vedení až o šest branek.

Jenže to by nebyly Norky, aby se nevzchopily. Ještě do poločasu snížily na rozdíl čtyř gólů a ve druhém už to byl jejich koncert. Po změně stran nasázely rychle čtyři branky a bylo srovnáno. Poprvé se do vedení dostaly ve 36. minutě a v tu chvíli vedly 19:18.

​V dalším průběhu už své soupeřky pustily pouze jednou k vyrovnání, ale to bylo vše. Norsko nakonec porazilo Francii 29:22 a triumfovalo na světovém šampionátu po šesti letech.