šipky

Aspinall se protrápil k postupu. Se šampionátem se loučí Whitlock

Nathan Aspinall potvrdil roli favorita v souboji s Joem Murnanem a postoupil do třetího kola mistrovství světa. Zápas byl ale velký boj, který rozhodoval až pátý set. Naopak dál nepostoupil Simon Whitlock, jenž prohrál s Nizozemcem Kleermakerem 1:3.

Aspinall, kterého trápí zranění ruky, nepředvedl ideální výkon. V prvním setu prohrál 2:3 a bylo jasné, že bude k vidění hodně dlouhé utkání. Ve druhé sadě sice srovnal na 1:1, ale krize měla teprve přijít. Třetí set totiž na stranu 94. hráče světa a poté vedl 2:0 na legy. V průběhu čtvrté sady měl Murnan dokonce jednu šipku na ukončení zápasu, ale netrefil.

Třicetiletého Angličana to nakoplo a set i zápas otočil. I když se poměrně trápil na doublech, na kterých měl úspěšnost lehce přes 34 %, mohl se nakonec radovat z postupu do třetího kola.

Související obsah

​Tam se naopak nepodívá australský čaroděj Simon Whitlock, který poměrně jednoznačně podlehl Martijnu Kleermakerovi 1:3. The Wizard sice jednou zavřel 135, ale jinak to bylo trápení. Úspěšnost zavírání měl pouhých 23 %.

Dál jde i jeho reprezentační kolega Dirk van Duijvenbode, který přetlačil ruského ranaře Borise Koltsova 3:2 a rozhodovat muselo až prodloužení. Posledním postupujícím je Belgičan Kim Huybrechts, jenž poslal domu Steva Beatona po výsledku 3:1.

Výsledky 2. kola:

Nathan Aspinall – Joe Murnan 3:2 (2:3, 3:1, 1:3, 3:2, 3:1)
Dirk van Duijvenbode – Boris Koltsov 3:2 (3:2, 0:3, 1:3, 3:1, 4:2)
Kim Huybrechts - Steve Beaton 3:1 (1:3, 3:1, 3:1, 3:2)
Simon Whitlock - Martijn Kleermaker 1:3 (2:3, 3:2, 1:3, 0:3)​

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události