šipky

Suljovič se Soutarem předvedli nejdelší bitvu mistrovství. Rakušan nakonec padl

Skotský šipkař Alan Soutar | Zdroj: Profimedia

Rakušan Mensur Suljovič vypadl v druhém kole šipkařského mistrovství světa. Ačkoliv měl zápas skvěle rozehraný, vedl 2:0 na sety, nakonec Skotovi Alanu Soutarovi podlehl. Těžký zápas má za sebou také Jose de Sousa, který porazil Jasona Lowea také až v rozhodujícím setu.

Suljovič začal zápas parádně a rychle se dostal do vedení 1:0 na sety, když prohrál jediný leg. O pár chvil později už to bylo o dvě sady. Tentokrát neprohrál ani leg a vypadalo to na rychlý proces. Jenže vše se otočilo.

Soutar prohrával 0:2 a Suljovič měl několik šipek na zavření. Ale tam se mu nedařilo podle představ a veškerých zaváhání rakouského šipkaře se mu podařilo využít. Vše nakonec vyústilo až do rozhodujícího setu, kde dokonce na řadu přišlo prodloužení. V něm za stavu 4:5 světový hráč číslo 26 neudržel servis, a s turnajem se tak loučí.

​Překvapení nedopustil Portugalec de Sousa, který se ale hodně natrápil s Angličanem Jasonem Lowem. Ten se dostal do vedení 2:0 na sety, ale využít toho nedokázal. Od té chvíle už kraloval "The Special One". Vítěz loňského Grand Slam of Darts se vzchopil a zbytek zápasu zvládl. Poslední set vyhrál jednoznačně 3:0, když dokázal zavřít 124. Ve třetím kole se 47letý šipkař střetne se Soutarem.

Menší překvapení přišlo v souboji Brendana Dolana a Callana Rydze. Druhý jmenovaný zvítězil 3:0. V prvním zápase porazil Damon Heta 3:0 Lukea Woodhouse 3:1.

Výsledky 2. kola:

Damon Heta – Luke Woodhouse 3:1 (3:2, 3:1, 2:3, 3:0)
Brendan Dolan – Callan Rydz 0:3 (1:3, 0:3, 2:3)
Mensur Suljovič – Alan Soutar 2:3 (3:1, 3:0, 2:3, 2:3, 4:6)
Jose de Sousa – Jason Lowe 3:2 (2:3, 2:3, 3:2, 3:2, 3:0)

Na letošním mistrovství byly k vidění už dvě devítky. Tu první naházel William Borland: