Motorsport

Hamilton skončí se závoděním a začne se věnovat módě, je si jistý Ecclestone

Hamilton skončí se závoděním a začne se věnovat módě, je si jistý Ecclestone
Bernie Ecclestone a Lewis Hamilton | Zdroj: Profimedia

Lewise Hamilton už na závodním okruhu Formule 1 neuvidíme, o tom je přesvědčený legendární Bernie Ecclestone poté, co hovořil s otcem sedminásobného mistra světa. Zklamání z posledního závodu prý pro něj bylo moc velké a nyní si radši splní svůj sen a začne se věnovat podnikání v módě.

Rekordní osmý titul mistra světa měl Lewis Hamilton doslova na dosah. Pár kol před koncem měl na Maxe Werstappena deset vteřin náskok a za normálních okolnosti bylo nereálné, aby jej belgický jezdec předjel. Jenže poté vstoupil do hry safety car, který umožnil Verstappenovi vyměnit pneumatiky a při restartování závodu se objevil hned za britským závodníkem, kterého v posledním kole předjel. 

"Nemyslím si, že se příští rok vrátí k závodění," prohlásil rozhodně 91letý Bernie Ecclestone. "Jeho zklamání z posledního závodu v Abú Zabí je příliš velké a já ho chápu. Nyní, když má stejně titulů jako Michael Schumacher, je správný čas, aby se začal věnovat svému vysněnému podnikání v módě," dodal. 

Související obsah

"Před pár dny jsem mluvil s Hamitonovým otcem a ihned mi došlo, že nechce hovořit o budoucnosti svého syna, tak jsme se bavili o podnikání," vysvětlil bývalý šéf Formule 1.

Že Lewise Hamiltona neuvidíme na startu v Bahrajnu, což je první závod příští sezony, která začíná v březnu, napověděly i nedávné komentáře majitele Mercedesu Toto Wolffa. "Já i Lewis jsme nyní opravdu rozčarovaní. Nejsme ale rozčarovaní kvůli sportu, který bezmezně milujeme. Stopky nikdy nelžou, ale pokud porušíte elementární principy sportovní spravedlnosti, tak najednou přestanou mít stopky vypovídající hodnotu. V tuto chvíli jsme odkázáni na rozhodnutí někoho jiného, a to může být důvod, proč tento sport přestanete milovat," řekl.

Související obsah

"Pak si začnete klást otázku, jestli všechen ten pot, krev a slzy, které jste vynaložili, zajistí nejlepší výsledek na trati, protože o vítězi může být rozhodnuto náhodně," prohlásil Wolff zklamaně. 

Pár dní po posledním závodě Formule 1 byl Lewis Hamilton pasován na rytíře.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události