Hokej

Vánoční vyhazov nebude. Coyotes splatili dluhy a mohou do haly

Vánoční vyhazov nebude. Coyotes splatili dluhy a mohou do haly
Zdroj: Profimedia

Hokejový tým z NHL Arizona Coyotes bude muset po sezoně hledat nový domov, ale k nedobrovolnému odchodu mohlo dojít už po Vánocích. Kojoti totiž dlužili peníze městu Glendale a hrozilo, že po Vánocích nebudou vpušteni do své haly. Dluhy ovšem byly splaceny, takže stěhování se odkládá až na konec sezony.

Coyotes hrají své domácí zápasy v Gila River Aréně, kterou mají pronajatou od města. Glendale se ale rozhodlo, že smlouvu neprodlouží, a tak se arizonský klub bude muset po sezoně stěhovat. Ve hře je přesun v rámci okolí Phoenixu, ale také stěhování do jiného státu. To je ale potřeba vyřešit až po sezoně, přes Vánoce hrozilo akutnější nebezpečí.

Klub, kde působí i Češi Karel Vejmelka a Dmitrij Jaškin, totiž dlužil městu nemalou částku a Glendale hrozilo tím, že Kojoty po Vánocích už do haly nepustí. Tým ovšem na poslední chvíli splatil necelý milion dolarů (22 milionů korun), takže sezonu v Gila River Areně dohraje.

Související obsah

​Budoucnost organizace ovšem není nijak růžová. Coyotes jsou na posledním místě celé NHL, když z 29 utkání dosavadního průběhu sezony zvládli vyhrát jen šest. Navíc ani nevědí, kde budou za rok hrát.

Uplynulý rok nabídl v NHL řadu parádních gólů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události