Tenis

Motivace mladé Sereny? Trenér ji uplácel sladkostmi, colou a rockovým tričkem

Motivace mladé Sereny? Trenér ji uplácel sladkostmi, colou a rockovým tričkem
Serena Williamsová Zdroj: Profimedia

Serena Williamsová letos odehrála pouze 17 zápasů a od června už se na tenisovém kurtu neukázala. I kdyby tím kariéra čtyřicetileté tenistky skončila, v historii bude navěky nesmazatelně zapsaná díky svým 23 grandslamovým titulům. K nim jí pomohly i tréninky v dětství pod Rickem Maccim, který nedávno přiznal, že ji uplácel nezdravou stravou a tričkem rockové kapely, aby trénovala.

Williamsová má na svém kontě 23 grandslamových titulů z dvouhry, 14 ze čtyřhry a dva ze smíšené čtyřhry. Z olympiády má čtyři zlaté medaile a pětkrát ovládla Turnaj mistryň. Vyhrála zkrátka vše, co mohla, ale motivací v dětství jí nebyly úspěchy, nýbrž nezdravá strava.

V mládí prošla rukama legendárního trenéra Ricka Macciho, který se podělil v podcastu Erica Hana o jednu historku z doby, kdy tenisové šampionce bylo teprve 11 let.

Při tréninku ve floridském vedru se tehdy mladá Serena sotva hýbala. Když chtěl Macci, aby makala, odvětila jen: "Proč?" Úspěšný trenér odpověděl, aby byla světovou jedničkou, ale sebevědomá dívenka řekla, že tou stejně bude.

Související obsah

"Ricku, mám vážně hlad. Můžeš poslat Scotta do automatu na jídlo, aby mi přinesl pálivé chipsy, tyčinku Snickers a Pepsi colu. A taky tričko Green Day, táta je dnes viděl cestou do práce," zaúkolovala svého trenéra. Ten se zeptal, zda poté bude skutečně makat a Serena slíbila: "Vidíš támhle tu vysokou holku (a ukázala na svou sestru Venus)? Bude vedle mě vypadat pomaleji než tekoucí melasa."

Trenér skutečně nezdravé jídlo obstaral a Williamsová si dala patnáctiminutovou občerstvovací pauzu. Následně dle trenérových slov makala hodinu v kuse, že z ní pot tekl jako Niagarské vodopády. Poté přišla za trenérem a řekla: "Ať tady ráno mám to tričko Green Day!"

Související obsah

"A jaké je ponaučení? Já vyhrál, protože jsem ji namotivoval, ona vyhrála, protože se zlepšila," uzavřel Macci svou historku. Serena je dodnes velkou fanynkou americké punk rockové kapely, ale zda jí trenér skutečně přinesl vytoužené tričko, to už neprozradil.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události