Hokej

Hokejová tragédie otřásla Německem. Po nárazu na mantinel zemřel mladý hráč

Hokejová tragédie otřásla Německem. Po nárazu na mantinel zemřel mladý hráč
Zdroj: Twitter @WJCBUBBLE

S obrovskou tragédií se nyní musí vypořádat německý hokej a rodina mladého hokejisty Niclase Kause. Ten předvečer Štědrého dne podlehl smrtelným zraněním, které utrpěl 18. prosince během utkání nižší soutěže. Německý reprezentant do dvaceti let nekontrolovaně vletěl hlavou do mantinelu a lékaři jej už nedokázali zachránit. Bylo mu pouhých 18 let.

Po tragickém incidentu byl mladý hokejista okamžitě převezen do nemocnice, kde si jej vzali na starost lékaři a začali ho operovat. Mladému hokejistovi, který oblékal dres Lowenu Frankfurt, věnovali veškerou péči, ale jeho úmrtí o pět dní později nezabránili. 

"Naplnily se ty nejhorší obavy. Dny plné úzkosti a strachu skončily tím nejhorším možným způsobem. Niclas prohrál svůj boj o život. Touto tragédií jsme všichni šokováni," stojí v oficiálním prohlášení klubu, jehož dres mladý hokejista oblékal. 

Tato tragická událost zasáhla celé Německo. Mnoho týmů drželo před utkáním minutu ticha, aby uctily hráčovu památku. Velmi těžko se s tragédií vyrovnává také trenér klubu, ve kterém Kaus hrál. "Pro Nicklasovu rodinu je to šílená rána osudu. Myslíme na jeho blízké," nechal se slyšet Stefan Kramer. 

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události