Fotbal

Blíží se Rüdigerův konec v Chelsea? Hráči konkurence jsou si jisti, že ano

Blíží se Rüdigerův konec v Chelsea? Hráči konkurence jsou si jisti, že ano
Antonio Rüdiger | Zdroj: Profimedia

Blíží se konec Antonia Rüdigera v Chelsea? Podle některých hráčů Realu Madrid ano, informuje o tom server The Telegraph. Německému obránci totiž končí za půl roku smlouva a nedaří se mu dohodnout se současným klubem na jejím prodloužení. Hrozí tedy, že jej tým z hlavního města Španělska získá zadarmo.

Antonio Rüdiger kroutí v Chelsea už pátou sezonu a stal se nezpochybnitelně jednou z opor zadních řad. V loňské sezoně také týmu pomohl k zisku trofeje v Lize mistrů. Mnozí fanoušci Chelsea si svůj tým bez něj už nemohou představit. Brzy se to ale může stát realitou. 

Německému stoperovi končí na konci června příštího roku smlouva a snaží se s klubem domluvit na jejím prodloužení. Podle The Telegraph je ale hlavním problémem mzda. Chelsea mu nabízí 140 tisíc liber týdně (3,5 miliony korun), ale německý obránce by si představoval dvojnásobek. 

Související obsah

Okolo zkušeného stopera tak začínají kroužit ostatní kluby, které cítí, že by jej v létě mohly získat zadarmo. Patří mezi ně Bayern Mnichov a Real Madrid. Právě hráči Bílého baletu jsou podle The Telegraph přesvědčeni, že se Rüdiger stane jejich spoluhráčem, a to zcela zadarmo. 

Rüdiger by tak byl třetím hráčem současného Realu Madrid, jehož minulost je spjatá s londýnskou Chelsea. Setkal by se tam s brankářem Thibautem Courtoisem a Edenem Hazardem. 

Související obsah

Pravdou také je, že německý stoper, jehož velkou devizou je i tvrdá střela ze střední vzdálenosti, měl blízko odchodu z Chelsea už v minulé sezoně. Nebyl totiž spokojený s herní vytížeností pod tehdejším trenérem Frankem Lampardem. S příchodem Thomase Tuchela se ale situace změnila. 

"Abych byl upřímný, chtěl jsem v létě odejít, pak v zimě už ne, ale Thomas Tuchel mi otevřel nové dveře. Zbytek už je historie," nechal se slyšet 28letý obránce. 

Chelsea v Carabao Cupu postoupila už do semifinále. V něm se utkají s Tottenhamem, který v tomto utkání vyřadil West Ham. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události