Fotbal

Další rozhodčí z odposlechové kauzy končí kariéru. Ginzel už pískat nebude

Další rozhodčí z odposlechové kauzy končí kariéru. Ginzel už pískat nebude
Bývalý fotbalový rozhodčí Ondřej Ginzel | Zdroj: Profimedia

Česká listina rozhodčích je o jedno jméno užší. Ondřej Ginzel, který také figuruje v kauze fotbalových odposlechů, ukončil kariéru a dál už tak pískat nebude.

Konec rozhodčího Ginzela potvrdil i předseda komise rozhodčích Radek Příhoda. Nyní už bývalý sudí strávil v lize šest sezón, ve kterých odpískal 45 utkání jako hlavní. Osmkrát také byl jako šéf u videa. Letos naskočil do šesti zápasů.

Co bylo pro Ginzela důvodem pro ukončení kariéry, to není známo. Jistou souvislost může být také to, že je zapleten do odposlechové kauzy, která momentálně rezonuje českým fotbalovým prostředím.

Související obsah

​Ginzel měl údajně líbit Romanu Berbrovi, že teplický fotbalista Tomáš Kučera "pocítí" v utkání s Duklou to, že se v jedné ze svých písní nevybíravě opřel o šedou eminenci českého fotbalu. Vyloučit se mu ho ale nepodařilo.

Údajně měl také oslabit tým z Julisky pro další zápas s Plzní, která bojovala v roce 2018 o titul. Tehdy se mělo jednat o Ostojiče, Podaného a Kušníra v zápase 29. kola mezi Mladou Boleslaví a Duklou. Osmé napomínání v sezoně nakonec vyfasoval pouze Ostojič. Nyní je jisté, že žádné další karty už Ginzel nerozdá.

V kauze fotbalových odposlechů už padly první tresty:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události