Fotbal

Etická komise rozhodla: Vyšehrad vyloučen z ČFL, padly další tvrdé tresty

Etická komise Fotbalové asociace České republiky se dále zabývala kauzou ohledně Romana Berbra a osob s ním spojených, které jsou trestně stíhány kvůli úplatkářství a zpronevěře. Nejtvrdší trest vyfasoval fotbalový klub FK Slavoj Vyšehrad, který byl vyloučen z České fotbalové ligy. Rozhodčí Zdeněk Koval, Jiří Musil a Miloš Vitner mají zákaz činnosti na osm let a musí zaplatit pokutu 25 tisíc korun. Potrestaný byl i Miroslav Svoboda za to, že nekalé jednání neoznámil, přestože o něm věděl.

Fotbalový klub Slavoj Vyšehrad bude přeřazen o dvě třídy níž, konkrétně do pražského přeboru. Stalo se tak na základě mapování aktivit Romana Rogoze, který v klubu vykonával pozici sportovního ředitele mezi lety 2018–2020. Podle zjištění vyšetřovatelů měl manipulovat rozhodčími a delegáty ve druhé a třetí lize.

Společně s klubem vyfasovali trest i rozhodčí, kteří do celé kauzy byli zapleteni. Zdeněk Koval, Jiří Musil a Miloš Vitner mají zákaz jakékoli činnosti pro FAČR na osm let a musí zaplatit pokutu 25 tisíc korun za to, že v utkání mezi Vyšehradem a Chrudimí přijali úplatek ve výši 170 tisíc korun, když jim Roman Rogoz podle policejních odposlechů měl říct následující věty:

"Musíme dnes vyhrávat o poločase, kluci, já pak nejsem schopen dávat tyhle situace. Když povedeme o poločase a skončí, že vyhrajeme, tak dostanete 170 000. To je všechno. No já to musel přepočítat, kolik je to v těch zahraničních penězích, ale takhle to je."

Celá věc nakonec nebyla dotažena do konce, protože Vyšehrad prohrál 1:3, a tak rozhodčí ze slíbených peněz neviděli ani korunu. 

Související obsah

​Svůj trest si vyslechl i delegát Miroslav Svoboda, který nesmí svou funkci vykonávat po dobu dvou let. Doplatil na to, že v utkání Vyšehradu proti Líšni neoznámil disciplinární komisi, že došlo k uplácení a narušení regulérnosti ligy. 

Tímto ale kauzy ohledně Romana Berbra a spol. pro Etickou komisi nekončí. Dále se jimi bude zabývat 28. prosince. "Považujeme za nutné, aby bylo rozhodnuto co nejdříve. Na tomto zasedání se budeme zabývat další větví této kauzy a osobami s ní spojenými," stojí v oficiálním prohlášení. 

O potrestání Vyšehradu jsme informovali i v Televizních novinách.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události