Překvapení v Premier League. Manchester ztratil body s Newcastlem

Raphael Varane a Allan Saint-Maximin Zdroj: Profimedia

Fotbalisté Manchesteru United, které trápila koronavirová epidemie, nedokázali zvítězit v rámci 19. kola Premier League. Na hřišti Newcastlu vybojovali alespoň bod díky Cavanimu a v tabulce jim patří až sedmé místo.

Hned první větší šance skončila gólem. A ku podivu se o ní postarali domácí. Allan Saint-Maximin udělal na hranici vápna kličku do středu hřiště a následně se trefil nádherně na zadní tyč. Navýšit vedení mohl Shelvey, ale de Gea jeho pokus vyrazil.

Z branky se ještě do poločasu radoval Wilson, jenže předčasně. Gól kvůli ofsajdu uznán nebyl. Newcastle byl lepším týmem a po změně stran měl další velkou šanci Saint-Maximin, avšak de Gea se vytáhl dalším parádním zákrokem.

​A v 71. minutě tak přišlo vyrovnání. Dalota poslal z pravé strany centr na střed pokutového území, kde byl připravený Edinson Cavani. Ten napoprvé obranný val sice nepropálil, napodruhé už se ale mohl radovat. Straky nakonec byly blízko vítězství. Tři minuty před koncem trefil Murphy tyč a následnou ránu Almiróna do šibenice fantasticky vyškrábl de Gea. Zápas tak skončil 1:1.