Hokej

Proměna baseballového stánku v hokejový. Blíží se Winter Classic

Jedna z nejvelkolepějších hokejových akcí startu nového kalendářního roku se pomalu ale jistě blíží. Už prvního ledna proběhne v Minneapolis tradiční Winter Classic, ve kterém změří síly domácí Minnesota Wild a St. Louis Blues. Venkovní bitva NHL se uskuteční na baseballovém stadionu Target Field, který se nachází v historické části města. Fanoušci by si tak měli užít parádní podívanou se vším všudy.

Už v roce 2014 byl místem konání baseballové All-Star Game, od té doby zažil spoustu dalších sportovních i kulturních událostí. Teď bude stadion Target Field v historické části Minneapolisu hostit také hokejový zápas pod širým nebem mezi Minnesotou a St. Louis.

Winter Classic bylo původně v plánu před rokem, kvůli protikoronavirovým opatřením se ale událost posunula a nově se uskuteční na Nový rok, přesně 1. ledna 2022.

Související obsah

​Domácí stadion baseballového celku Minnesota Twins, který byl slavnostně otevřen už v roce 2010, se pro účely hokejového zápasu postupně speciálně upravuje a fanoušci se mají na co těšit.

Na hřišti, jenž je pojmenované jako Lake Winter Classic, nakonec vznikne osm hokejových kluzišť se zajímavými prvky, které připomínají Minnesotu a tradici místních jezer - srub, rybářské díry či provizorní přístaviště, co poslouží jako zábavní pódium. Před samotným zápasem bude v areálu připravena řada atrakcí.

Ledová plocha se tvoří díky mobilní chladicí jednotce, která se nachází v přívěsu dlouhém 53 stop (16,1 metru). Obsahuje nejmodernější zařízení na výrobu a monitoring ledu.

Související obsah

"Už se blížíme. Je to určitě vzrušující," řekl o přípravách Mike Craig, manažer provozu, jenž má podobné věci v NHL na starosti. "Pokaždé je to zábava. Opravdu. Každý stadion je jedinečný. Vědět, že jsme schopni dát všechno dohromady a hrát hokej venku, je stále velmi speciální," doplnil pro NHL.com.

Ve městě se na akci všichni těší, protože v Minnesotě má hokej ve venkovním prostředí na zamrzlých plochách velkou tradici. Utkání si budou moci vychutnat i čeští příznivci, půjde totiž živě na stanicích Nova Sport 1 a Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události