šipky

Joe Cullen byl blízko velkému obratu. Nakonec končí ve třetím kole

Joe Cullen byl blízko velkému obratu. Nakonec končí ve třetím kole
Joe Cullen po nepovedeném zavření Zdroj: Profimedia

Anglický šipkař Joe Cullen končí na mistrovství světa už ve třetím kole. Nad jeho síly byl Nizozemec Martijn Kleermaker, se kterým nakonec prohrál 3:4. Dál jde i Ryan Searle, který svedl parádní bitvu s Dannym Noppertem, jehož porazil 4:2. Suverénně si počínal Mervyn King, který nedal šanci Stevu Lennonovi.

Cullen byl na začátku zápasu mimo a vůbec se mu nedařilo. Kleermaker první set ovládl v poměru 3:0. Rockstar dokázal získat první leg získat až ve druhé sadě za stavu 2:0 pro Nizozemce. Nakonec 50. hráč světa získal druhou i třetí sadu a vypadalo to na rychlý proces.

Jenže světová třináctka se vzchopila a dokázala srovnat krok. Čtvrtý set šel na jeho stranu jednoznačně 3:0, poté 3:2 a v šesté sadě opět 3:0. Šlo se tak do sedmé. Tam to byl velký boj, který muselo rozhodnout prodloužení. Tam si Kleermaker podržel servis a nakonec Cullena brejkl, když zavřel 88. Nizozemec tak postoupil do osmifinále, kde se utká s Jamesem Wadem.

Související obsah

​Krásný zápas byl k vidění mezi Ryanem Serlem a Dannym Noppertem. Oba borci předváděli parádní šipky a za stavu 2:2 to vypadalo na velkou bitvu. V pátém setu ale Searle otočil z 0:2 na 3:2 na legy, ten poslední vyhrál 3:0, takže získal šest legů v řadě a vše zavřel čistým středem. Jednoznačný souboj pak byl mezi Mervynem Kingem a Stevem Lennonem. Zkušený Angličan vyhrál jasně 4:0 na sety a o čtvrtfinále zabojuje s Raymondem Smithem.

Výsledky 3. kola:

Steve Lennon – Mervyn King 0:4 (1:3, 1:3, 1:3, 2:3)
Ryan Searle – Danny Noppert 4:2 (2:3, 3:1, 3:2, 1:3, 3:2, 3:0)
Joe Cullen – Martijn Kleermaker 3:4 (0:3, 1:3, 2:3, 3:0, 3:2, 3:0, 2:4)

Na mistrovství světa zavřel devítkou William Borland, kterou se navíc dostal do dalšího kola:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události