Fotbal

Kauza kolem Berbra: Etická komise rozdávala další tvrdé tresty

Etická komise FAČR v úterý opět zasedla za stůl, aby projednala potrestání dalších zainteresovaných osob, které se podílely na manipulování zápasů Slavoje Vyšehrad. Delegát Miroslav Skála a tehdejší vedoucí mužstva Slavoje Vyšehrad si odnesli finanční tresty a zákazy činnosti. Etická komise i nadále pokračuje s disciplinárním řízením u několika dalších osob. Ondřejem Ginzelem se již Etická komise zabývat nemůže, jelikož vystoupil z FAČR.

Etická komise FAČR nezahálela ani mezi vánočními svátky a posvítila si na další osoby, které byly spjaté s ovlivňováním zápasů Slavoje Vyšehrad. Již dříve potrestala rozhodčí Zdeňka Kovala, Jiřího Musila a Miloše Vitnera za to, že souhlasili s přijetím úplatku ve výši 170 tisíc korun, a delegáta Miroslava Svobodu, který o nekalém jednání věděl.

Nově se k nim přidal také delegát Miroslav Skála, který v utkání mezi Slavojem Vyšehrad a TJ Jiskra Ústí nad Orlicí přijal od hlavního rozhodčího Tomáše Grimma úplatek. Od Etické komise dostal trest v podobě zákazu vykonávání jakékoli funkce po dobu šesti let a peněžitou pokutu patnáct tisíc korun. Slavoj Vyšehrad tento zápas hraný 25. května 2019 vyhrál 2:0.

Etická komise si dále posvítila i na Milana Tandaru, který z pozice vedoucího družstva nezajistil povinné online vysílání tohoto utkání. Za to mu byl udělen nižší trest, a to sice zákaz jakékoli činnosti pro FAČR po dobu 18 měsíců a musí zaplatit peněžitou pokutu ve výši pět tisíc korun. 

Související obsah

​Etická komise i nadále pokračuje v disciplinárním řízení s dalšími osobami, konkrétně s hlavními rozhodčími a asistenty rozhodčího. Jedná se o Emanuela Marka, který měl ovlivnit utkání mezi Chrudimí a Slavojem Vyšehrad, Jiřího Houdka, který je podezřený, že z pozice hlavního rozhodčího ovlivnil zápasy Vyšehradu proti Sokolovu a Hradci Králové. 

Mezi asistenty rozhodčích, kterými se bude Etická komise dále zabývat, patří Jakub Hrabovský, Zdeněk Vaňkát a Petr Hocek, kteří figurovali v letech 2019 a 2020 v několika zápasech, které byly podezřelé. 

Etická komise se v úterý také zabývala rozhodčím Ondřejem Ginzelem, ale ten následně večer vystoupil z FAČR, která tím ztratila jakékoli pravomoci o něm rozhodovat. Etická komise však došla k závěru, že pokud k vystoupení došlo z důvodu vyhnutí se disciplinárnímu řízení, nebude Ginzelovi umožněno se kdykoli v budoucnu do Fotbalové asociace České republiky vrátit. 

Předseda Etické komise k vyneseným trestům ohledně Vyšehradu. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události