Fotbal

Přísné nařízení pro čínské fotbalisty. Hráči mají zakázaná tetování

Přísné nařízení pro čínské fotbalisty. Hráči mají zakázaná tetování
Čínský fotbalista Linpeng Zhang Zdroj: profimedia.cz

S velice zvláštním nařízením přišly čínské úřady. Ty totiž zakázaly fotbalistům jejích národního týmu tetování. Hráči si také musí již hotová tetování nechat odstranit. V opačném případě jim prý hrozí trest.

"Národní týmy na všech úrovních budou přísně dodržovat nová opatření a pomohou znovu pozvednout pozitivního ducha čínského fotbalu," citovala agentura Reuters prohlášení Generální správy sportu (GAS). Tetování pak bude podle její vyjádření povoleno pouze ve zvláštních případech a se souhlasem týmu. Nikoliv však během tréninků a zápasů, kdy musí být tetování zakryté.

Nové nařízení pak má podle GAS sloužit k tomu, aby fotbalisté působili jako správný příklad pro společnost. V současné chvíli se to týká fotbalistů seniorské reprezentace a národního týmu do 23 let. Hráči v těchto kategoriích si tak nemůžou pořizovat tetování. U juniorských výběrů je pak dokonce zakázáno nominovat fotbalistu, který už má na svém těle tetování.

Související obsah

Čínská Generální správa sportu pak také žádá, aby národní týmy organizovaly ideologické a politické vzdělávací aktivity, které podle její slov "posílí vlastenecké vzdělání".

Čína už v minulosti nařizovala, aby si fotbaloví reprezentanti zakrývali svá tetování. Častým terčem pak byl fotbalista Linpeng Zhang z týmu Guangzhou FC, jehož tělo zdobí hned několik tetování včetně jednoho na krku.


Zálibu v tetování má také hokejista Vegas Golden Kngihts Alex Tuch:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události