Motorsport

Lounovou a Čábelu trápily před startem Dakaru potíže. Chci dojet, říká zpěvačka

Lounovou a Čábelu trápily před startem Dakaru potíže. Chci dojet, říká zpěvačka
Martin Čábela a zpěvačka Olga Lounová na letošní Dakarské rallye. Zdroj: ORION – Moto Racing Group

Zpěvačka Olga Lounová a závodník Martin Čábela se v Saúdské Arábii pilně připravují na začátek slavné Dakarské rallye. Před samotným startem, který proběhne 1. ledna, ale českou posádku týmu Motor Racing Group provázely technické problémy. A to především při shakedownu s vozem Mercedes G500. "Ze začátku nás začala zlobit převodovka, kde nám prasknul u lamely kroužek. Potom nás začal zlobit tlak a teplota paliva," popsal problémy Čábela.

Oba už jsou natěšení. Zpěvačka Olga Lounová a závodník Martin Čábela brzy odstartují Dakarskou rallye, kde budou bojovat o co nejlepší umístění. I když jsou zatím ze Saúdské Arábie nadšení, stihlo je potkat několik problémů. Museli řešit nejen potíže s taxikářem, který s nimi naboural, ale také těžkosti se závodním vozem Mercedes G500. Ty přišly při tréninku na začátek závodu.

"Ze začátku nás začala zlobit převodovka, kde nám prasknul u lamely kroužek. Asi stářím, to se nedalo odhadnout. Potom nás začal zlobit tlak a teplota paliva. Na shakedownu jsme se moc nesvezli. Byli jsme rádi, že jsme se vrátili do cíle," popsal Čábela, jenž je velice zkušeným závodníkem.

Související obsah

​Podobně mluvila i navigátorka Lounová. "V půlce čtvrtečního testu nám přestalo jet auto, takže jsme se ploužili desetikilometrovou rychlostí a mimo trať, protože jsme nechtěli zdržovat jiná auta. Vůz jsme opravili a jsme připravení bojovat a dojet do cíle Dakaru," popsala zpěvačka před startem nejtěžší pouštní soutěže v kategorii Classic.

Dakar pojede poprvé. Prozatím navigovala v klasických rallye soutěžích. "Terén na Dakaru je pro mě nový, snad vše pochopím rychle," přiznala nadšenkyně do motorsportu, která se na svůj premiérový start ve slavném závodě moc těší. "Jsem vděčná, že jsem tady, protože je to můj splněný sen," uvedla.

Související obsah

​Se svou závodní partnerkou je prozatím spokojený i Čábela. I když nemá zpěvačka zdaleka tolik zkušeností, kolik on sám. "S Olgou si v kabině rozumíme, navigaci na Dakaru se učí, jen potřebuje procvičit. Pokud páteční přejezd zvládneme, mohlo by to začít nabírat na prologu zajímavé tempo."

Řidič, závodník a podnikatel zároveň ujistil, že auto pro závod už by mělo být znovu stoprocentně připravené. "Ve čtvrtek jsme dali vše do pořádku, vypadá to, že to jede a řadí, jak má. Jinak se s autem jelo dobře. Předtím s ním žádný problém nebyl. Naštěstí máme v týmu skvělé mechaniky, kluci si zaslouží pochvalu," uzavřel.

Do dějiště Dakarské rallye čeští závodníci odjeli před několika dny:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události