Fotbal

Podpis za pět minut dvanáct. Slavia si pojistila služby důležitého obránce

Podpis za pět minut dvanáct. Slavia si pojistila služby důležitého obránce
Obránce pražské Slavie Taras Kačaraba. Zdroj: Profimedia.cz

Taras Kačaraba definitivně patří Slavii. Šestadvacetiletý obránce přišel do Edenu letos v lednu a vedení klubu na něj na poslední chvíli uplatnilo opci. Sešívaný dres by tak měl Ukrajinec oblékat až do roku 2024. V české Fortuna lize nejde o jeho první angažmá, před příchodem do Prahy působil v Liberci. Ten za něj údajně obdržel 20 milionů korun.

Za Slavii v této sezoně naskočil do čtrnácti ligových zápasů a byl oporou i v evropských pohárech. Působení v Edenu však mohlo pro Tarase Kačarabu brzy skončit. Vedení klubu však doslova za pět dvanáct uplatnilo opci a podepsalo s obráncem smlouvu na další tři roky.

Ukrajinec předtím hrál v Liberci, za který debutoval 18. února 2018, letos v lednu vyměnil dres Slovanu za ten sešívaný a v červenobílých barvách by měl nastupovat i nadále. Slovan za něj prý vyinkasoval přibližně dvacet milionů korun.

Související obsah

​Slavia si pojistila služby velmi dobrého hráče. Na pozici beka má výborná statistická čísla. Ve Fortuna lize má takřka devadesátiprocentní úspěšnost přihrávek, vyhrál celkem 113 obranných soubojů ze 154 a i v této statistice tak dosahuje výborných výsledků. Zatím obdržel tři žluté karty. Červenou nevyfasoval ani jednou. Letos odehrál 1178 minut a i díky němu mají Pražané nejlepší obranu v lize.

V srpnovém duelu s Karvinou se dokonce zapsal do střelecké listiny. Z pokračovaní v Edenu měl sám hráč velkou radost. "Mám obrovskou radost, že budu ve Slavii pokračovat. Máme za sebou fantasticky rok, ve kterém jsme společně prožili řadu úžasných zážitku. Slavia si mě opravdu získala a těším se, že budeme stejně pokračovat dál. Čeká nás spoustu práce," uvedl pro klubový web.

Slavia v létě představila nové dresy, ve kterých tuto sezonu hraje:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události