Hokej

Nejlepší v historii! Ovečkin překonal střelecký rekord v přesilovkách

Alexander Ovečkin nadále udivuje NHL a nahání střelecké rekordy NHL. V silvestrovském utkání s Detroitem se prosadil dvakrát, jednou se trefil i v přesilové hře. Po této trefě se osamostatnil na první příčce přesilovkových branek v historii celé ligy.

Poslední sezóny se mluví o honbě za Waynem Gretzkym v počtu vstřelených kariérních branek, Ovečkin se výrazně blíží a na dosah má už střelecký úspěch Jaromíra Jágra. Mezitím se mu povedlo stát se lídrem jiné statistiky. 

V noci se prosadil v přesilové hře a stal se nejlepším střelcem v početní výhodě. Překonal Davea Andreychuka, který rekord držel do letošního prosince. Nyní o něj přišel, Ovečkin se trefil již ve 275 případech a vévodí prestižní statistice. 

Související obsah

​Washington nakonec porazil Detroit 3:1 a Ovečkin překonal padesátibodovou hranici, drží se tak na dostřel dvojici McDavid a Draisaitl. S německým útočníkem se dělí o první místo střelecké tabulky, oba se prosadili již ve čtyřiadvaceti případech. 

Ruská superhvězda nastřílela v NHL již 754 branek, na Jaromíra Jágra tak ztrácí už pouhých dvanáct zásahů. Jde o číslo, které by měl se svou formou Ovečkin letos jasně překonat. Na první Gretzkyho přesto ztrácí ještě propastných 140 tref. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události