Hokej

Ovečkin mě v gólech překoná, jsem jeho největší fanda, pronesl Gretzky

Ovečkin mě v gólech překoná, jsem jeho největší fanda, pronesl Gretzky
Obrovská hokejová legenda Wayne Gretzky | Zdroj: Profimedia.cz

Hokejoví fanoušci jedním dechem sledují, jak Alexandr Ovečkin každou chvilkou stahuje střelecký náskok Wayne Gretzkyho na prvním místě historických tabulek. To, co se zdálo jako nedosažitelný cíl, se stále více blíží. Ruské legendě dokonce fandí samotný The Great One.

Ovečkin na největší legendu celého sportu ztrácí aktuálně 142 branek, ale má před sebou ještě minimálně čtyři roky. A s letošní formou to nevypadá, že by se ruská mašina měla zaseknout. Rodák z Moskvy dal letos již 22 branek, a to sezóna není ani ve své polovině. 

"Neexistuje otázka o tom, zda mě překoná. Je to jasné a podle mě je to skvělé," řekl Gretzky pro New York Times. "Letos má nakročeno k tomu, aby vstřelil čtyřicet až padesát branek. Není pochyb o tom, že rekord nakonec překoná," dodala legendární devětadevadesátka. 

Související obsah

"Jsem jeho největší fanoušek," pokračoval sympatický Kanaďan, kterému je šedesát let a jasně vévodí individuálním statistikám NHL. Především jeho bodový rekord je téměř nepřekonatelný. Ještě v letošní sezóně pravděpodobně překoná Jaromíra Jágra, který má aktuálně o čtrnáct branek více. 

Nedávno "Ovie" vyrovnal jiný střelecký rekord, a to v počtu branek v přesilové hře. Dal jich již 274 a na prvním místě je nyní společně s útočníkem Andreychukem. Každá další branka v početní výhodě z něj udělá absolutního lídra. 

Alexandr Ovečkin vyrovnal gólový rekord v přesilových hrách:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události