Hokej

Winter Classic na Nova Sport: V mrazivé Minnesotě se představí Blues

Jeden z nejzajímavějších a nejsledovanějších zápasů roku bývá pokaždé populární Winter Classic, kde se dva týmy z NHL zahrají na velkém venkovním stadioně pod širým nebem. Každoročně se duel odehrává na Nový rok amerického času. I letos můžete klání sledovat na stanici Nova Sport.

Zápas jako každý jiný? Ano, ale zároveň ne. Hraje se o dva body a je to pouze jeden z dvaaosmdesáti zápasů během celé sezóny. Tento duel ale chce každý vyhrát. Desetitisíce fanoušků, oči celého světa a speciální zápas. Winter Classic je prostě klasa. 

Novoroční akce se konala již dvanáctkrát a v tomto skvělém utkání se představilo již celkem 13 celků. Winter Classic už nahradila i akce "Stadium Series," která se ovšem nekoná na Nový rok. Naposledy se hrálo v roce 2020, Dallas tehdy přehrál Nashville. 

Zatím nejpovedenějším ročníkem, co se divácké kulisy týče, je rok 2014, kdy se v Michiganu nacpalo celkem 105 000 diváků. St. Louis se na této prestižní akci představí podruhé, v roce 2017 porazilo na baseballovém stadionu Chicago Blackhawks. 

Související obsah

​Letos se hraje na Target Fieldu v Minneapolis, kde se normálně hraje baseball a na stadion se vejde celkem 38 544 fanoušků. Rekordní návštěvou je 44 152 diváků, kdy se na Target Fieldu konal koncert countryho zpěváka Kennyho Chesneyho. Na Winter Classic by mělo být něco kolem 40 000 fanoušků, pořadatelé navíc pro každého fanouška mají mít sadu teplých rukavic. 

Není co divu, v Minneapolis má být k večeru zima až -26 stupňů celsia. Utkání parádně vyšlo, Minnesota je totiž na druhém místě Západní konference, hosté jsou o bod čtvrtí. Mimo mimořádného utkání pod širým nebem nejspíše uvidíme i hokej nejlepších kvalit. 

Hráči na Target Fieldu již trénovali a k vidění byly tradiční kulichy, bojové malby na obličeji i dobrá nálada. Tréninku lehce uškodil i sníh, který hráče Minnesoty a St. Louis zasypal během včerejšího rozbruslení. 

Winter Classic startuje na stanici Nova Sport 1 a portálu Voyo od jedné hodiny ranní. Komentátory duelu budou Tomáš Borovec a Filip Šedivý. Již od 19:00 můžete sledovat duel mezi Columbusem a Carolinou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události