Hokej

Rusové vrací úder: Čeští hokejisté se vyznamenali, oni byli opilí

Rusové vrací úder: Čeští hokejisté se vyznamenali, oni byli opilí
Radost hokejistů Ruska | Zdroj: Profimedia.cz

Ruský web Sport Express zareagoval na včerejší událost ohledně odletu mládežnických hokejistů z Edmontonu do německého Frankfurtu. Z paluby letadla byli totiž vykázáni Češi a Rusové, kteří měli totožné šedé mikiny. Důvodem měli být opilí Rusové, ale ti se brání, že opilí byli právě čeští hokejisté.

Web Sport Express se odvolává na slova švédské novinářky Marie Lehmanové, která byla také součástí letu. Ten se nakonec obešel bez českých a ruských hokejistů, kteří měli totožné šedé mikiny a podle slov Lehmanové byli opilí, kouřili a nenosili roušky. 

Kouřit měl hlavní trenér ruského mládežnického výběru Sergej Zubov, a to přímo v příchodové uličce do letadla. Michail Skryl z webu Sport Express uvedl, že se čeští reprezentanti vyznamenali a s předstihem začali slavit Nový rok. Ve velkém měli konzumovat pivo a opilí měli být právě Češi, ne Rusové, jak píší česká média.

Související obsah

​Skryl pokračoval v kritizování a nařknutí českých hokejistů. Jako za příklad dal poničený autobus z mistrovství světa v Rize, který měli poničit svěřenci Filipa Pešána, ale obvinění z toho byli pouze Rusové. Text na webu Sport Express se vyjadřuje i k Finům.

Jeden z účastníků letu měl údajně pozvracet palubu letadla a taktéž mělo dojít k vyvedení z letadla. U výstupu byli Finové ovšem obráceni zpátky do letadla a cestu narozdíl od Rusů a Čechů absolvovali. Mluví se o totožných mikinách, ale ruská strana českou verzi odmítá. 

Česká reprezentace změnila dresy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události