Hokej

Krásný příběh z NHL. Fanynka zachránila život členovi týmu, objevila mu nádor

NHL píše jeden příběh za druhým. A to nejen ty hokejové. Fanynka Nadia Popovici při zápase Seattlu s Vancouverem nejspíš zachránila život kustodovi Canucks Brianu Hamiltonovi. Tomu objevila na krku nezvyklou pihu, ze které se vyklubal zhoubný nádor.

Bylo 23. října loňského roku. Seattle hrál historicky první domácí zápas, soupeřem byl Vancouver. A fanynka, která seděla za střídačkou Canucks, viděla, že má kustod na krku nezvykle vypadající pihu. Na svém telefonu pak napsala, že jí to připadá jako rakovina a kustoda upozornila.

Ten následně kontaktoval lékaře, který potvrdil, že se opravdu jedná o zhoubný nádor. Pihu mu tak vyoperovali. Hamilton se následně snažil fanynku najít a nakonec se mu to podařilo. A to díky síle sociálních sítí, kam Hamilton napsal svůj dojemný příběh.

Související obsah

​Se ženou se nakonec setkal před sobotním duelem, který Vancouver vyhrál 5:2. "Jsem šťastný, že ten příběh tu je. Ne pro mě, ale pro ni, protože svět potřebuje vědět, že tu taková žena je. Je to hrdinka a my musíme takové lidi oslavovat," napsal Hamilton.

"Prodloužila mi život. Mám úžasnou rodinu, úžasnou dceru. Zachránila mi život," je si vědom kustod Vancouveru.

Popovici měla zkušenosti z onkologického oddělení, takže moc dobře věděla, jak takový nádor vypadá. Nyní navíc dostala od klubu 10 tisíc dolarů (220 tisíc korun) na studium. Popovici byla zároveň přijata na několik zdravotnických škol a může pomáhat dál.

"Jsem v šoku, nemají ponětí, co pro mě tyto peníze znamenají. Jsem neuvěřitelně šťastná a vděčná za každého, kdo to naplánoval," řekla Popovici.

Za Vancouver chytá brankář Demko, který letos předvádí neuvěřitelné zákroky:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události