Fotbal

Bohatý Newcastle má první posilu, získal úspěšného anglického reprezentanta

Bohatý Newcastle má první posilu, získal úspěšného anglického reprezentanta
Zdroj: Profimedia.cz

První velkou posilou nového vedení Newcastlu se stane krajní obránce Atlética Madrid a anglický reprezentant Kieran Trippier. Jeho příchodu již nic nebrání, pouze se čeká na prohlídku. Poté se jednatřicetiletý fotbalista stane prvním mužem nové éry nejbohatšího týmu v Evropě.

Newcastlu se i přes příchod arabských majitelů, kteří z klubu udělali nejbohatší tým v Evropě, nedaří hrát v horních či středních pozicích Premier League. Tým Eddieho Howea je aktuálně v sestupovém pásmu a v lednu se musí na trhu činit. 

První posilou se stane krajní obránce Kieran Trippier, který se nebojí po lajně také zaútočit. Fanoušci si jej pamatují z angažmá v Tottenhamu. Poslední dvě a půl sezóny strávil ve španělském Atléticu, kde s týmem v minulé sezóně vyhrál domácí ligový titul.

Související obsah

Jednatřicetiletý fotbalista si zahrál dokonce na posledním evropském šampionátu, kde byl důležitým článkem sestavy Garetha Southgatea. Ve finále proti Itálii si dokonce připsal asistenci na gól své země. Pro Newcastle tedy jde o obrovskou posilu. 

Anglický celek zaplatí za bývalého hráče Barnsley, Burnley a Tottenhamu celkem 12 miliónů liber (téměř 354 miliónů korun). Podle ostrovních deníků se má Newcastle zajímat také o Pierra-Emericka Aubameyanga, který nemá moc dobré vztahy s trenérem Arsenalu Artetou, naposledy byl vyřazen z kádru a sebrána mu byla kapitánská páska. 

Fanoušci Newcastlu příchod bohatého vedení výrazně oslavili:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události