Fotbal

Newcastle plánuje první velkou koupi. Ukradne rivalům Srba za miliardy?

Newcastle plánuje první velkou koupi. Ukradne rivalům Srba za miliardy?
Dušan Vlahovič v reprezentačním dresu Srbska Zdroj: Profimedia

Fotbalový Newcastle plánuje po změně majitele první obrovskou posilu. Příchod bohatých majitelů ze Saúdské Arábie vzbudil u fanoušků Strak velká očekávání, jelikož doufali, že by mohla přijít řada velkých a drahých jmen. Tím prvním by se mohl stát srbský ostrostřelec Dušan Vlahovič. Podle italských médií by za něj Newcastle mohl vysolit dvě a půl miliardy korun.

21letý Vlahovič v dresu Fiorentiny střílí jeden gól za druhým a je horkým zbožím na přestupovém trhu. Zájem o něj mají údajně oba celky z Manchesteru či Arsenal a Tottenham. Podle italského RAI Sport ale do hry vstoupil Newcastle s tím, že by za mladého Srba mohl zaplatit až 100 milionů eur (dvě a půl miliardy korun).

Talentovanému útočníkovi vyprší stávající smlouva v létě 2023 a již odmítl podepsat prodloužení, takže je více než pravděpodobné, že tým z Florencie bude chtít jeho odchod zpeněžit. Špatnou zprávou pro Straky je ovšem to, že Vlahovič dříve vyloučil svůj odchod do Arsenalu kvůli tomu, že prý nemá mnoho šancí vyhrávat trofeje a konkurovat v Lize mistrů. V předposledním celku Premier League by si v tomto ohledu nijak nepolepšil.

Související obsah

​Vlahovič přestoupil do Fiorentiny v roce 2018 z Partizanu Bělehrad za necelé dva miliony eur (50 milionů korun). V loňské sezoně nastřílel 21 ligových gólů za 37 zápasů. Letos už jich za 17 zápasů stihl 15 a vládne tabulce střelců Serie A.

Když Newcastle koupil saúdskoarabský princ, fanoušci slavili, jako by jejich tým vyhrál titul:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události