Tenis

Djokovič je v Melbourne zavřený v hotelu, kauza míří k soudu

Djokovič je v Melbourne zavřený v hotelu, kauza míří k soudu
Zdroj: SNTV - Tennis Australia VNR

Kauza kolem účasti Novaka Djokoviče na grandslamovém turnaji Australian Open graduje, a skončí dokonce u soudu. Ten se má uskutečnit v pondělí. V těchto chvílích je světová tenisová jednička v hotelovém pokoji v Melbourne v karanténě.

Velký politický boj se nyní rozpoutal mezi Austrálií a Srbskem. Novak Djokovič dostal výjimku startovat bez očkování na Australian Open, ale australský ministr to hned smetl ze stolu a světovou jedničku měl v plánu poslat prvním letadlem zpátky domů. 

Djokovič dorazil do Austrálie ve středu, kde mu ale bylo sděleno, že má neplatné vízum. Srbskému sportovci tak byla policií nařízena izolace a měl být deportován. Aktuálně je v hotelovém pokoji pro imigranty v Melbourne a čeká se na soud, který se má uskutečnit v pondělí. 

Měl proběhnout už ve středu, ale soudce údajně neobdržel papíry od právníků slavného tenisty. Právníci nicméně podle agentury Reuters požadují, aby byl Djokovič ze země vyhoštěn před tímto slyšením. Austrálie je i přes 90% proočkovanost v těžké situaci. 

Související obsah

Nemocnice jsou zahlcené, celkem 72 000 lidí bylo nově testováno pozitivně a obyvatelstvo je chráněno před neočkovanými. Právě v Austrálii není pro neočkované lidi pochopení.

Proti výjimce se vyhradila nejen australská vláda, ale také místní tenisté a sportovci z jiných zemí, kteří dokonce prohlásili, že oni by výjimku umožňující startovat nedostali. Nejvíce byl slyšet Jamie Murray, Brit, jehož bratrem je bývalá světová jednička Andy Murray.

V Austrálii se dokonce proti zákazu vstupu do země protestuje:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události