Další sporty

Neočkovaná hvězda NBA konečně hrála. Nejlepší debut v životě, hlásí nadšeně

Neočkovaná hvězda NBA konečně hrála. Nejlepší debut v životě, hlásí nadšeně
Kyrie Irving v dresu Brooklynu | Zdroj: Profimedia.cz

Jeden z nejlepších basketbalistů NBA zažil sezónní debut. Kyrie Irving, zlatý olympijský medailista, nemohl hrát kvůli očkování, a jeho tým ho tedy vyřadil ze sestavy. Nyní slevil a elitní basketbalista zazářil. Svůj debut označil za nejlepší v kariéře.

Kyrie Irving není očkovaný proti covidu-19, a tak mu bylo podle místních pravidel zakázáno hrát v oblasti New Yorku, kde jeho tým sídlí. V plánu byly zápasy pouze venku, ale vedení Nets před sezónou tuto variantu odmítlo, a tak Irving v dosavadním průběhu sezóny neodehrál ani jeden zápas. To se změnilo v noci.

Za Brooklyn nastoupil na hřišti Indiany a nasbíral 22 bodů, byl druhým nejproduktivnějším hráčem svého týmu a i díky němu Nets vyhráli o sedm bodů. "Zažil jsem hodně debutů, ale žádný nebyl tak dobrý," pronesl devětadvacetiletý Irving. 

​"Cítil jsem se skvěle," byl po utkání nadšený vítěz NBA z roku 2016, jehož přítomnost určitě hvězdnému Brooklynu pomůže. Nets jsou možná lehce za očekáváním. V posledních zápasech prohráli například s týmy Clippers či Memphis, tedy s celky, které by doma měl tým kolem Kevina Duranta a Jamese Hardena porážet. Ve Východní konferenci Brooklynu patří druhá příčka a v zápasech s kompletní hvězdnou trojicí bude favoritem.

Související obsah

Irving ovšem bude moci nastoupit pouze ve venkovních duelech a ve státech, kde není pro kulturní a sportovní akce nařízené povinné očkování. Za každý zápas, který neodehraje, přichází o podíl ze své roční výplaty. V jeho případě to činí přibližně osm milionů korun za zápas.

Hvězdným spoluhráčem Irvinga je Kevin Durant, jehož chování občas udivuje:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události