Tenis

Djokovič je v imigrantském hotelu, prezident Srbska to nazývá týráním

Tenista Novak Djokovič je aktuálně zavřený v australském Melbourne na hotelu, který nemá moc dobré renomé. Slouží jako uprchlické centrum a karanténní zařízení. Před hotelem panují protesty.

Jedenáct dní před startem prvního grandslamového turnaje se řeší především záležitosti mimo tenis. Novak Djokovič byl vinou špatného víza umístěn do izolace. Problémem je to, že světová jednička není naočkovaná. 

Park Hotel, kde se Djokovič právě nachází, nemá vůbec dobrou historii a reputaci. Přes rok tam mají být zadržené osoby z ostrovů Manus a Nauru, důvodem mají být naléhavé lékařské péče. Padesátka lidí byla osvobozena v minulém roce, desítka ale v hotelu stále zůstává.

Související obsah

Před dvěma týdny měly v hotelu vypuknout dva požáry ve třetím a čtvrtém patře. Jedna osoba byla převezena do nemocnice po nadýchání kouře a policie uvedla, že byl napaden člen personálu. Park Hotel jinak slouží jako ubytovna pro imigranty. 

Již ve středu se před ním shromáždili lidé se srbskými vlajkami a protestují proti chování vůči Djokovičovi i všem imigrantům. Lidé požadovali jejich propuštění, dokonce se dostali na fasádu hotelu. Podle informací deníku Daily Mail je v hotelu stále zadrženo 32 mužů. 

Podívejte se na protesty u Park Hotelu: 

Proti zacházení s Djokovičem se ohradil i srbský prezident, kauza dokonce míří k soudu, který má být v pondělí. Právníci ale volají po co nejrychlejším vyhoštění Srba ze země. Podle zahraničních médií by k tomu mohlo dojít v blízkých hodinách​. 

Související obsah

​Aleksandar Vučić označil zacházení s Novakem Djokovičem jako týrání. "Řekl jsem našemu Novakovi, že celé Srbsko je s ním a že naši lidé dělají vše pro to, aby obtěžování nejlepšího světového tenisty okamžitě skončilo," pronesl v prohlášení prezident Srbska.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události