Motorsport

Motocyklista Michek zajel další parádní etapu, Loprais bojoval o pódium

Motocyklista Michek zajel další parádní etapu, Loprais bojoval o pódium
Jezdec Martin Michek během prologu na Dakaru Zdroj: ORION – MRG

Dakarská rallye má za sebou pátou etapu. A české barvy byly opět vidět. Dobré výkony potvrdil motocyklista Martin Michek, který dojel desátý. Výborně zajel také Aleš Loprais v kategorii kamionů, jenž byl šestý. Propadl se naopak Martin Prokop.

Etapa měřila 346 kilometrů a Michkovi se dařilo. Téměř po celou dobu se držel v desítce a opět dokázal zrychlit v samotném závěru, kde ostatní ztráceli. Nakonec tedy bral desáté místo. V celkovém pořadí se pak posunul na 20. příčku.

V dalším průběhu byl závod motorkářů přerušen, jelikož v akci byly všechny záchranářské vrtulníky, a nebyla tak zajištěna stoprocentní bezpečnost pro ostatní závodníky. Je tak stále možné, že se výsledky ještě budou měnit, ale nejlepších by se to dotknout nemělo.

Související obsah

​Mezi kamiony se dařilo Aleši Lopraisovi, jenž dojel šestý, ale v průběhu si dělal jistě zálusk na lepší umístění. Vždyť v polovině trati byl dokonce druhý. Celkově je stále na páté příčce. Vládly opět ruské Kamazy. Martin Macík musel znovu řešit problémy, a nabral tak další ztrátu.

Příliš se nedařilo automobilovému jezdci Martinu Prokopovi, jenž dojel až na 18. příčce a v průběžném pořadí klesl na místo deváté. Erzeta se přerušila také čtyřkolkařům. Ještě předtím figuroval Zdeněk Tůma na šesté pozici. Josef Macháček byl v kategorii lehkých prototypů devátý.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události