Fotbal

Manchester se nechce vzdát Pogby, nabízí mu rekordní plat

Manchester se nechce vzdát Pogby, nabízí mu rekordní plat
Zdroj: Profimedia

Fotbalovému záložníkovi Paulu Pogbovi v létě končí smlouva s Manchesterem United. Rudí ďáblové ovšem nechtějí, aby hvězda odešla zadarmo, a tak Francouzi nabízejí nejvyšší plat v historii Premier League. Pogba by si mohl přijít až na 15 milionů korun týdně.

28letý Francouz patří k největším hvězdám manchesterského klubu a vedení si to moc dobře uvědomuje. Pogbovi v létě vyprší stávající kontrakt a žádný nový ještě nebyl podepsán. Pro mistra světa z roku 2018 nebude problém najít si nové angažmá, hovoří se i o zájmu PSG, ale klub z Old Trafford se nechce vzdát.

Podle britského deníku The Sun chtějí Rudí ďáblové přeplatit všechny možné konkurenty a nabízejí základní plat kolem 400 tisíc liber týdně, s bonusy dokonce půl milionu liber týdně (téměř 15 milionů korun). Nyní přitom bere "pouze" přibližně osm a půl milionu korun týdně.

Související obsah

Takovou gáži mu pravděpodobně žádný jiný klub v Evropě nenabídne, vždyť Pogba by se s tímto příjmem stal nejlépe placeným mužem v historii Premier League. Jenže peníze nejsou vše. Manchester United je aktuálně až sedmým klubem anglické nejvyšší soutěže. Pogba by mohl chtít raději hrát ve své domovině za pařížský velkoklub, kde by měl možná nižší plat, ale větší šance na zisk trofejí.

V září se Paul Pogba zranil na reprezentačním tréninku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události