FA Cup: Manchester City nadělil soupeři ze čtvrté ligy čtyři góly

Třetí kolo anglického poháru nabídlo střetnutí mezi Swindon Townem ze čtvrté ligy a vedoucím týmem Premier League Manchesterem City. Favorité nezaváhali a i přes neproměněnou penaltu ukořistili vítězství 4:1.

V bráně Manchesteru City dostala šanci dvojka Zackary Steffen, ale mnohokrát zasahovat nemusel. Hosté od úvodních chvil určovali tempo hry a už ve 14. minutě šli do vedení. Palmer na křídle našel křižnou přihrávkou nabíhajícího Silvu a ten se do odkryté brány nemohl netrefit. Swindon měl první velkou šanci až ve 26. minutě z rohového kopu, ale Citizens rychle hrozbu odvrátili. O dvě minuty později znovu udeřil Manchester, kdy na 2:0 zvýšil Gabriel Jesus.

Těsně před odchodem do šaten ještě hrozil João Cancelo ale dalekonosnou střelou zpoza velkého vápna těsně minul šibenici. První půle skončila dvougólovým vedením Manchesteru.

Hráči Swindonu do druhé půle nastoupili o něco aktivněji, ale Manchester znovu rychle převzal otěže. V 57. minutě hru pozastavil faul na Kevina De Bruyneho. Belgický záložník byl sestřelen v hlavičkovém souboji a na chvíli hřiště opustil (o pár chvil později vystřídal). Nařízeného přímého kopu se zhostil İlkay Gündogan, obstřelil zeď střelou po zemi a ta skončila v síti.

Jen o pár chvil později se hráči Swindonu provinili znovu. V pokutovém území byl k zemi poslán Jesus a na oplátku si připravil pokutový kop. Ward se ale jeho pozastaveným náběhem nenechal nachytat a střelu skokem k tyči vyrazil.

V 78. minutě se dočkali čestného gólu i domácí. Harry McKirdy překonal nejlepší defenzívu anglické ligy, protáhl se před gólmana a upravil na 1:3. Vzápětí se zápas zdramatizoval, když Swindon rozehrával na rohu vápna přímý kop, nebezpečí ale bylo odvráceno a jak říká staré pravidlo: "Nedáš, dostaneš." Na druhé straně parádní trefou upravil na konečný stav 4:1 Cole Palmer. Sestřihy všech gólů a neproměněné penalty najdete pod titulkem článku.

FA Cup pokračuje už v sobotu 8. ledna a vy můžete sledovat utkání Chelsea s Chesterfieldem od 18:25 na Nova Sport 2 a Voyo.