Fotbal

Kauza kolem Berbra: Z FAČRu odešli další, řízení se vyhnul také sudí Marek

Kauza kolem Berbra: Z FAČRu odešli další, řízení se vyhnul také sudí Marek
Zdroj: profimedia.cz

Kvůli kauze kolem bývalého místopředsedy fotbalové asociace Romana Berbra končí ve FAČRu další jména. Hráči FC Zličínu Martin Uvíra, Marek Hovorka a rozhodčí Emanuel Marek se rozhodli sami z asociace vystoupit, a tím se vyhnuli případnému postihu od komise.

Komise FAČRu v pátek do pozdních hodin pokračovala ve vyšetřování korupční kauzy okolo Romana Berbra. Předmětem byly výslechy několika osob. Žádné nové tresty vyneseny nebyly, zato předseda Jan Eisenreich uvedl, že řízení bylo ukončeno se třemi jmenovanými, kteří sami vystoupili ze svazu. Komise bude pokračovat v pondělí.

Na sudího Emanuela Marka, který jako hlavní sudí v nejvyšší soutěží odpískal 96 utkání, hned dvakrát ukázaly policejní odposlechy, a to v souvislosti s ovlivňováním výsledků zápasů Slavoje Vyšehrad i utkání nejvyšší ligy. Místo podání vysvětlení se ale rozhodl po 13 sezónách v lize své působení ukončit.

Předseda etické komise k vyneseným trestům ohledně Vyšehradu:

V kauze bylo obviněno 20 osob. Více než polovina včetně Romana Berbra, Romana Rogoze, Ondřeje Ginzela a nyní Uvíry, Hovorky a Marka z FAČRu sami vystoupili, a etická komise tak s nimi nemůže pokračovat v řízení.

Související obsah

Komise již dříve kromě Vyšehradu, který nekompromisně poslala do pražského přeboru, potrestala rozhodčí Zdeňka Kovala, Jiřího Musila a Miloše Vitnera za to, že souhlasili s přijetím úplatku ve výši 170 tisíc korun, a delegáta Miroslava Svobodu, delegáta Miroslava Skálu či Milana Tandaru. Více v článku nad odstavcem. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události