Fotbal

Berbr musí opět k soudu a s ním dalších 20 lidí. Obviněný je prý také Vyšehrad

Berbr musí opět k soudu a s ním dalších 20 lidí. Obviněný je prý také Vyšehrad
Roman Berbr | Zdroj: TV Nova

Už brzy čeká bývalého místopředsedu Fotbalové asociace České republiky (FAČR) Romana Berbra další soud. Během tohoto týdne ho podle deníku Právo obžalovalo Vrchní státní zastupitelství v Praze v rámci kauzy Šváb. Ta se týká ovlivňování výsledků fotbalových zápasů a korupce. Mezi obžalovanými je dalších dvacet lidí a jedna právnická osoba, kterou by měl být klub Slavoj Vyšehrad.

Podle vyšetřovatelů šlo o ovlivňování zápasů druhé a třetí nejvyšší české soutěže, a to prostřednictvím rozhodčích. Vyšetřovatelé je viní z přijímání úplatků, podplácení, zpronevěry a z účasti na organizované zločinecké skupině, za což hrozí až 12 let vězení. Kauza Šváb se týká i vyvádění peněz z Plzeňského fotbalového svazu, což nyní bude řešit Okresní soud Plzeň-město.

Celá kauza se táhne už od roku 2020, kdy proběhl velký policejní zátah, který se týkal i sídla FAČR. Dva muži, Roman Berbr a tehdejší sportovní ředitel Vyšehradu Roman Rogoz, byli vzati na čtvrt roku do vazby. Tam skončili také rozhodčí Tomáš Grimm a bývalý fotbalista Michal Káník.

Související obsah

​Podle vyšetřovatelů ovlivňovala výsledky organizovaná zločinecká skupina a mělo jít převážně o zápasy Vyšehradu ze sezony 2018/2019, kdy Slavoj postoupil do druhé nejvyšší soutěže. Berbr i Rogoz obvinění odmítají.

První tresty v kauze kolem Romana Berbra padly v prosinci loňského roku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události