Další sporty

Česká smíšená štafeta dojela v Oberhofu na devátém místě

Česká smíšená štafeta dojela v Oberhofu na devátém místě
Česká biatlonistka Markéta Davidová. | Zdroj: Profimedia.cz

V loňské sezoně se české smíšené štafetě vůbec nedařilo. V prvním měření sil té letošní ale došlo ke zlepšení a čtveřice ve složení Jakub Štvrtecký, Michal Krčmář, Markéta Davidová a Jessica Jislová dorazila do cíle devátá. Vyhrálo Norsko.

Jako první se na trať pustil Štvrtecký a běžecky si nevedl vůbec špatně. Na první střelbě pak musel dvakrát dobíjet, ale trestnému kolu se vyhnul. Stejně tak si vedl i na stojce a český tým se propadl až na 22. místo.

Jenže Štvrtecký zabral, poslední kolo mu vyšlo ze všech nejlépe a štafetu předával na osmé příčce. Na druhý úsek vyrazil Michal Krčmář, který to měl přesně naopak. Běžecky to nebyla žádná sláva, kdežto střelecky se dařilo lépe. Ležku zvládl čistě, na stojce dvakrát dobíjel a Davidovou vyslal na trať na deváté pozici.

Související obsah

​Té se dařilo náramně běžecky i s malorážkou. První střelba bez chyby, na té druhé minula až poslední terč, ale to hned napravila. Českou štafetu vytáhla až na šesté místo. Do posledního úseku naskočila Jessica Jislová.

Střelba vleže byla v jejím případě bezchybná a dostala se na páté místo s pouhou dvousekundovou ztrátou na bronz. Jenže vše zhatila poslední návštěva střelnice. Jislová musela dobíjet třikrát a ze stavu odjížděla osmá. Zvítězilo Norsko.

Související obsah

​Měla obrovský 21sekundový náskok na deváté Finsko, ale ten neudržela. Cílem tak projela devátá. Nicméně i tak si Češi polepšili v pořadí národů v olympijské kvalifikaci. Do ní zapsali 115 bodů a stále se drží v boji o desítku. Pokud skončí právě mezi nejlepšími deseti týmy, mohou na olympiádu vyslat pět mužů a pět žen.

Konečné pořadí:

1. Norsko (0 + 6) 1:28:51,4
2. Bělorusko (0 + 5) +23,1
3. Francie (0 + 11) +2:01,3
.
.
9. Česko (0 + 10) +3:18,3

V loňském roce dojela česká biatlonová štafeta v Novém Městě na desátém místě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události