Další sporty

Fantastický "masák". Jislová i Davidová dojely v první desítce

Fantastický "masák". Jislová i Davidová dojely v první desítce
Biatlonová reprezentantka Jessica Jislová. | Zdroj: Profimedia.cz

České biatlonové reprezentantky odjely v Annecy parádní závod s hromadným startem. Jessica Jislová ještě vylepšila úspěšný víkend a po čisté střelbě i slušném běhu dojela při své premiéře v "masáku" na fantastickém pátém místě. Markéta Davidová sice třikrát chybovala, nakonec však vybojovala rovněž skvělé osmé místo.

Češky odstartovaly závod s hromadným startem vcelku slušně. Markéta Davidová byla na prvním mezičase na třinácté a Jessica Jislová na dvacáté příčce. Oběma se navíc povedla i první střelecká položka, Češky vyčistily všechny terče a mohly pokračovat v závodě bez toho, aby musely na trestné kolo.

Davidová odjela ze střelnice na 12. příčce s desetivteřinovou ztrátou na vedoucí Öbergovou. Jislová se se ztrátou 15,9 vteřiny zařadila na sedmnácté místo. Při druhé střelbě dokázala sestřelit všechny terče pouze Jislová a vyhoupla se do první desítky. Druhá Češka musela absolvovat po jedné chybě sto padesát metrů navíc. Svou pozici ve druhé desítce si však udržela.

Jislová zaválela i na první stojce, kdy rovněž zastřílela čistě a odjela zpět na trať na sedmé pozici. Davidová přidala další omyl, přesto jí po třetí střelecké položce patřilo 11. místo. K závěrečné střelbě dojely na prvních dvou místech Italka Wiererová a Francouzka Simonová.

Související obsah

​Obě ale chybovaly, čehož využila skvělá Jessica Jislová, která opět trefila všech pět terčů a do finiše odjela z první příčky s mírným náskokem na další soupeřky.

Čistou střeleckou položku zaznamenala i Markéta Davidová a v Annecy bylo zaděláno na vynikající výsledek. Jislová sice vedoucí pozici ztratila, držela se ale v první pětce až do závěrečné rovinky. Na stejné pozici nakonec dojela i do cíle. Výborný výsledek českých reprezentantek ještě podtrhla osmou příčkou Markéta Davidová.

Vítězství získala Elvira Öbergová, na druhém místě dokončila závod Julia Simonová a třetí příčku brala Ruska Rezcovová.

Výsledky závodu s hromadným startem na SP v Annecy:
1. Elvira Öbergová (SWE) 35:21,7 (2)
2. Julia Simonová (FRA) +10,7 (2)
3. Kristina Rezcovová (RUS) +12,1 (2)
4. Dorothea Wiererová (ITA) +13,3 (1)
5. Jessica Jislová (CZE) +13,9 (0)
6. Marte Olsbu Röiselandová (NOR) +19,3 (2)
7. Uljana Nigmatullinová (RUS) +28,2 (1)
8. Markéta Davidová (CZE) +30,1 (2)
9. Lisa Theresa Hauserová (AUT) +31,1 (1)
10. Hanna Öbergová (SWE) +40,4 (4)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události