LaLiga: Barcelona přišla o tři body v 89. minutě, Real přejel Valencii

V sobotní části 20. kola španělské LaLigy se představily oba giganti Pyrenejského poloostrova - Barcelona a Real Madrid. Katalánci na hřišti Granady přišli o tři body v poslední minutě základní hrací doby. Zato Bílý balet proti Valencii potvrdil pozici nejlepšího týmu ligy a po výhře 4:1 zvýšil bodový náskok na osm.

Utkání mezi šestou Barcelonou a dvanáctou Granadou, která doma vyhrála tři ligová utkání v řadě, nabídlo hned několik šancí, ale jen pár jich mířilo na bránu. Z celkem 27 střel šlo mezi tyče jen pět z nich. Jako první mohli jít do vedení Katalánci, ale gól Luuka de Jonga nebyl uznán kvůli postavení mimo hru.

Luuk de Jong přeci jen skóre otevřel, byť až ve druhé půli. V 57. minutě navrátilec Dani Alves poslal do vápna načechraný centr, který nizozemský útočník uklidil do brány.

Barceloně ztížilo udržení vedení vyloučení záložníka Gaviho, který se po inkasování druhé žluté karty odebral do sprch v 79. minutě, jakoby nestačilo, že Barce už tak chybělo několik klíčových hráčů. Domácí oslabeného soupeře potrestali v samotném závěru, v 89. minutě se ke skákavému míči z rohovém kopu dostal Antonio Puertas a srovnal na konečných 1:1. Sestřih celého zápasu najdete pod titulkem článku.

Real Madrid hostil devátou Valencii a po vyrovnaném poločase se prosadil až z penalty. Tu nařídil sudí po faulu na Casemira, kterému při průniku do vápna zastavil Aldereto bodyčkem. Míč si připravil Karim Benzema a poslal ho do levého horního rohu. Gólman Jasper Cillessen sice vystihl stranu, ale byl bez šance.

Druhý gól přišel až po přestávce a opět do sítě Valencie. Tentokrát se do akce dostal Vinícius Júnior dostal si narazil s Benzemou a pak prokličkoval mezi dvěma protivníky až před gólmana, kterého z bezprostřední blízkosti hravě propálil. A za osm minut brazilský útočník úřadoval znovu, hlavičkou dorazil vyražený míč do sítě a upravil na 3:0.

V 76. minutě vytahoval míč ze sítě také strážce madridské brány Courtois. Ten sice penaltu Goncala Guedese vyrazil, ale exekutor na druhý pokus zapojil hlavu a hlavičkou snížil na 1:3.V závěru si vzal slovo opět Karim Benzema, který dostal přihrávku na hranici pokutového kopu a z otočky upravil na konečných 4:1.