Fotbal

Naštval se a zveřejnil svůj plat. Kolik bere hvězdný Piqué v Barceloně?

Naštval se a zveřejnil svůj plat. Kolik bere hvězdný Piqué v Barceloně?
Obránce fotbalové Barcelony Gerard Piqué. Zdroj: Profimedia.cz

Španělský fotbalista Gerard Piqué, který hájí barvy slavné Barcelony, vyšel s kůží na trh. Aby zabránil spekulacím o svém platu, zveřejnil na twitteru částku, kterou obdržel od klubu k poslednímu dni uplynulého kalendářního roku. Podle jeho slov by se mělo jednat o polovinu roční gáže. Slavný obránce tak chtěl dokázat, že jeho příjem je nižší, než si myslí někteří novináři.

Sedmapadesát milionů korun. Na tolik si přijde zadák Gerard Piqué v Barceloně za půl roku. Alespoň podle příspěvku, který slavný fotbalista zveřejnil na svém twitteru. Zareagoval tak na spekulace novináře Lluise Canuta.

Ten zkritizoval nejen Piquého, ale také Sergia Busquetse a Jordiho Albu. Trojice hvězd podle něj má daleko vyšší příjmy, než jaké se uvádějí. Své domněnky žurnalista uvedl pro televizní stanici TV3. Zástupci Barcelony obvinění okamžitě popřeli. Oznámili, že katalánský celek nikomu o platech nic neřekl a neví ani o žádném úniku těchto citlivých informací.

Související obsah

​Částky, kterými se Canut oháněl, navíc označili za chybné a chování novináře za neprofesionální a nevhodné. Aby vše uvedl na pravou míru i sám bývalý španělský reprezentant, přidal na sociální sítě screen z výpisu svého účtu. 

K 30. prosinci mu na něj přiteklo dva a půl milionu eur, tedy skoro 57 milionů korun. "Lidé jako Canut jenom zneužívají prostor ve veřejnoprávní televizi, aby bránili své známé. Tady máte 50 procent mého základního platu ke 30. prosinci. Mějte k sobě trochu respektu," napsal Piqué do příspěvku.

Canut totiž hovořil o daleko vyšší částce – osmadvaceti milionech eur, což je přes šest set milionů korun. Pořádně velká bublina tak velmi rychle splaskla.

Barcelona přišla v zápase proti Granadě o tři body v posledních minutách:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události