Tenis

Siniaková urvala na startu roku turnajový titul, ve finále deblu porazila další Češku

Siniaková urvala na startu roku turnajový titul, ve finále deblu porazila další Češku
Tenistka Kateřina Siniaková na turnaji v Melbourne. Zdroj: Profimedia.cz

Tenistka Kateřina Siniaková ukázala na začátku nové sezony formu a společně s Američankou Bernardou Peraovou opanovala čtyřhru na turnaji v Melbourne. Česko-americký pár si ve finále poradil s dvojicí Šarífová–Martincová až v super tie-breaku a vyhrál 2:1.

Česká tenisová hráčka se ukázala na startu nového kalendářního roku i počátku nové sezony ve vynikajícím světle a na turnaji Summer Set 2 v australském Melbourne, kde se brzy odehraje i první grandslam sezony, získala titul. Ve dvojici s Američankou Peraovou prošla celým turnajem až do finále, kde narazila na krajanku Terezu Martincovou. 

Ta si na akci zahrála s Egypťankou Šarífovou a v bitvě o titul se bylo na co dívat. První set sice se svou spoluhráčkou opanovala Siniaková jednoznačným výsledkem 6:2, soupeřky se ale poté zvedly a druhou sadu získaly 7:6. Na řadu tak přišel super tie-break. V něm se lépe dařilo grandslamové vítězce v deblu a její parťačce, které nakonec vyhrály 10:5 a celkově 2:1 na sety.

Související obsah

​Pětadvacetiletá Siniaková si tak připsala čtrnáctý deblový titul na okruhu WTA. Teď se přesouvá do Adelaide, kde se zúčastní turnaje před vypuknutím Australian Open.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události