Tenis

Rozhodnuto, Voráčová odletí domů a nebude hrát na Australian Open

Česká tenistka Renata Voráčová si na letošním Australian Open nezahraje. Poté, co měla podobný problém jako Novak Djokovič s vízy, se rozhodla odletět zpátky do České republiky. Hráčka to odůvodnila tím, že má jen omezenou možnost trénování.

Je to jako špatný sen. Letíte letadlem přes půl světa, abyste v cílové destinaci zjistili, že nesplňujete určité formality, a tak je vstup zamítnut. Přesně tento zážitek kromě Novaka Djokoviče zažívá i česká hráčka Renata Voráčová. Rodačka ze Zlína se ale na rozdíl od světové jedničky rozhodla, že poletí rovnou domů.

Podle vyjádření, které dala ministerstvu zahraničí, má jen omezenou možnost trénování, a tak účast na populárním turnaji nemá smysl. Naopak Djokovič se snaží prostřednictvím svých právníků rozhodnutí australských úřadů změnit. Srbský tenista si bude muset ale počkat v hotelu pro imigranty do pondělí, soud totiž odročil projednávání případu.

Související obsah

​Rozhodnutí soudu nepustit Voráčovou do Austrálie je přinejmenším zarážející. České tenistce byla schválena výjimka k hraní i bez očkování, protože v posledních šesti měsících prodělala onemocnění covid-19. 

Aneta Kovářová z Odboru komunikace MZV ČR pro TN.cz prozradila, že velvyslanectví v Canbeře podalo protestní nótu a zažádalo o vysvětlení celé situace. 

Ať už to dopadne jakkoliv, pro deblovou specialistku už nebude mít výsledek žádný vliv. Voráčová se musí opět přes půl světa táhnout zpátky domů. Výlet to byl zcela zbytečný. 

Na TN LIVE se rozebírala celá kauza ohledně Novaka Djokoviče:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události