Fotbal

Na hřišti utrpěl zástavu srdce. Žena malijského útočníka přiznala, jak mu je

Na hřišti utrpěl zástavu srdce. Žena malijského útočníka přiznala, jak mu je
Ousmane Coulibaly v dresu reprezentace Mali. Zdroj: Profimedia.cz

V zápase katarské ligy mezi týmy Al Rayyan a Al Wakrah se děly hrůzostrašné věci. Ještě v prvním poločase se v pokutovém území soupeře skácel k zemi malijský reprezentant Ousmane Coulibaly, který měl zástavu srdce. O 32letého fotbalistu se ihned postarali zdravotníci, následně byl převezen do nemocnice. Jeho manželka teď informovala, jak se útočníkovi vede. A zároveň poděkovala všem, kteří dvojici v těžkých chvílích podpořili.

​Na stadionu Al Janoub se v utkání 13. kola Qatar Stars League mezi týmy Al Rayyan a Al Wakrah stala velmi nešťastná událost. 32letý Ousmane Coulibaly se v průběhu první pětačtyřicetiminutovky sesunul k zemi a musel být okamžitě ošetřen zdravotníky a odvezen do nemocnice. Přímo na hrací ploše totiž prodělal infarkt. Že se forvardovi zastavilo srdce, potvrdil i specialista klubu pro styk s médii Mohammed Al Sulaiti.

Manželka malijského reprezentanta, který si dříve zahrál i ve Francii či Řecku, nyní prozradila, jak se jejímu muži daří. "Ousmane je po infarktu ve stabilizovaném stavu," uvedla podle serveru RT. "Pomalu ale jistě se probral k vědomí, je ve velmi dobrých rukou," doplnila.

Související obsah

​​Zároveň nezapomněla poděkovat všem, kdo přispěchali se slovy podpory. "Moc děkuji Bohu a doktorovi, který mému manželovi zachránil život. Děkuji celému personálu a týmu Al Wakrah. Vážím si všeho, co jste pro nás udělali. Pokračujme v modlitbě," řekla.

Vedení ligy popřálo malijskému hráči brzké uzdravení a duel prozatím odložilo. Bude pokračovat v náhradním termínu a celek Al Rayyan do něj vstoupí s jednobrankovým vedením, které si vypracoval v původním utkání.

Podobných případů v poslední době přibývá. Začátkem týdne zemřel na infarkt 25letý obránce Marcos Menaldo z guatemalského týmu Deportivo Marquense. Při loňském EURU zkolaboval přímo na hřišti dánský reprezentant Christian Eriksen. Hvězdný Argentinec Sergio Agüero po kolapsu na hřišti a zprávách od lékařů na podzim předčasně ukončil kariéru.

Hvězdný Sergio Agüero oznámil kvůli problémům se srdcem konec aktivní kariéry:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události