Další sporty

Rychlobruslařka dojala USA. Vzdala se místa na ZOH kvůli smutné parťačce

Rychlobruslařka dojala USA. Vzdala se místa na ZOH kvůli smutné parťačce
Zdroj: profimedia.cz

Ohromné sportovní gesto předvedla americká rychlobruslařka Brittany Boweová. Po úspěšné kvalifikaci přenechala své místo na zimních olympijských hrách v Pekingu týmové kolegyni Erin Jacksonové, která při sobotním závodu na 500 metrů upadla.

Nejlepší americká rychlobruslařka na krátkou trať 500 metrů Erin Jacksonová při kvalifikaci v Milwaukee upadla a dojela třetí, mimo pozice pro ZOH 2022. Sen o druhé účasti na olympiádě ale zachránila její krajanka Boweová, která závod vyhrála.

Ta se po nominaci svého místa vzdala. "Je to správné rozhodnutí. Už po závodě jsem jí řekla, že kdyby záleželo jen na mně, tak by místo mě jela," vysvětlila Boweová pro server NBC. Americký svaz rychlobruslení rozhodnutí potvrdil.

 

Jacksonová je v letošní sezoně světovou jedničkou na půlkilometrové trati, vyhrála čtyři z osmi závodů světového poháru a připsala si i druhé a třetí místo. Na olympiádě v roce 2018 skončila na pětistovce čtyřiadvacátá.

Související obsah

Nicméně i Boweová se v Pekingu představí. Svými výsledky si zajistila start na tratích 1 000 a 1 500 metrů, které jsou pro ni prioritní. A ani účast v závodu na půl kilometru není ztracena, pokud americký tým dostane tři účastnická místa.

Na olympiádu se chystá také Martina Sáblíková, která si na začátku nového roku poranila stehno nožem brusle. Poslechněte si rozhovor o jejím zranění: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události