Další sporty

Na turnaji PGA Tour se přepisovala historie, Australan zahrál rekordní skóre

Na turnaji PGA Tour se přepisovala historie, Australan zahrál rekordní skóre
Zdroj: Profimedia.cz

Havajská Kapalua byla svědkem historického golfového zápisu. Australský golfista Cameron Smith zaznamenal rekordní výsledek, kterým si připsal výhru na turnaji Sentry Tournament of Champions, který se koná jako otevírací turnaj sezony pod hlavičkou PGA.

Tak toto ještě nikdo nikdy na turnaji PGA nedokázal. Cameron Smith se dostal na ostrově Maui na metu -34, čímž si připsal výhru v celém turnaji, ale také se nově zapsal do historických tabulek. Stal se čtvrtým hráčem, kterému se povedlo dostat se pod -30. 

Australan se tak dostal do společnosti Ernieho Else, Jordana Spietha a Dustina Johnsona. "Bylo to šílené," pronesl po turnaji Cameron Smith. "Je to něco, na co nikdy nezapomenu," dodal osmadvacetiletý rodák z Brisbane.

Světová jednička Jon Rahm zahrál během celého turnaje 32 birdie, čímž vyrovnal rekord na turnaji se 72 jamkami. Na výhru to přesto nestačilo. "Je to hořkosladký moment," přiznal po turnaji sedmadvacetiletý Španěl.

Související obsah

​Také druhý Rahm i třetí Matt Jones zahráli výsledek, který by se, nebýt Smithe, stal rekordním. Rahm zaostal jen o jednu ránu (-33) a třetí Australan Jones zahrál 32 ran pod par. Úctyhodné výkony nejsou na Havaji ničím novým. Dosavadní rekord PGA Tour -31 Ernieho Else byl vytvořen v roce 2003 také na tomto turnaji. Stejně tak třicet ran pod par Jordana Spietha padlo v resortu Kapalua.

Pro Smithe to bylo čtvrté vítězství na turnaji PGA, navíc se stal šestým golfistou, kterému se povedlo ovládnout oba havajské turnaje. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události