Motorsport

Macík dojel na Rallye Dakar třetí. Letěli jsme kudlu, hlásí jezdec kamionu

Devátá etapa Rallye Dakar byla pro české posádky úspěšná. Nejvíc se dařilo Martinu Macíkovi, který se svým kamionem dorazil do cíle na výborném třetím místě. Aleš Loprais obsadil šestou příčku a celkově zůstává čtvrtý. Martin Prokop sice ztratil přes 11 minut, udržel se ale na průběžném osmém místě. Martin Michek na svém motocyklu skončil patnáctý.

V drsném terénu Saúdské Arábie se v úterní deváté etapě dařilo posádce kamionu Martina Macíka, která nasadila velmi rychlé tempo a protnula cílovou pásku na třetím místě. Na stříbrnou příčku jí chyběly pouhé tři vteřiny. V celkovém pořadí se tak drží na devátém místě.

"Nádherná etapa. Hrozně rychlá. Sem tam písek, ale jinak jsme jeli přes šotoliny, šutry, skály, trialy. Projížděli jsme krásná údolí. Auto jede, takže jsme drželi plyn. Myslím, že jsme dneska jeli na vítězství. Letěli jsme fakt kudlu. Všechno si sedlo. Navigace od Františka na jedničku. Dnešní 3. místo je super. A mohlo to být ještě lepší," uvedl spokojený Macík.

Aleš Loprais tentokrát vybojoval šestou příčku a v průběžných výsledcích figuruje stále na čtvrtém místě. Vítězství získal se svým kamazem Rus Nikolajev.

Související obsah

​V závodě automobilů to tentokrát příliš nesedlo Martinu Prokopovi, jenž nabral více než jedenáctiminutovou ztrátu na vítězného de Villierse a dojel na dvaadvacátém místě. Průběžně je přesto stále osmý. Vedoucí pozici si drží Násir al-Attíja. Druhý je Sébastien Loeb.

Martin Michek se v soutěži motocyklů umístil na patnáctém místě a vylepšil své umístění na 19. příčku. Jan Brabec dojel ve druhé desítce. "Super výsledek. Etapa byla hrozně rychlá. Já jsem si ji užil. Ráno jsem myslel, že nevstanu, dal jsem si takové to růžové štěstí a trošku se to zlepšilo. Nicméně jak se to odleželo, tak to je to takové divné s těmi rameny. Nicméně jsem hrozně rád v top patnáct," řekl Michek, i když přiznal, že ho z nedávné nehody bolí celé tělo.

Čtyřkolkaři Zdeňku Tůmovi se povedlo po sedmém místě udržet pořadí v top pět. U lehkých prototypů je sedmý Josef Macháček.

V osmé etapě se českým kamionům dařilo, v té deváté pak ještě lépe:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události