Fotbal

V Turecku se zabil prvoligový fotbalista, s kondolencí přispěchal i Ujfaluši

V Turecku se zabil prvoligový fotbalista, s kondolencí přispěchal i Ujfaluši
Při dopravní nehodě zemřel v Turecku obránce Konyasporu Ahmet Calik. Zdroj: Twitter @İttifak Holding Konyaspor

Turecký fotbal v úterý ráno zdrtila tragická zpráva. Obránce prvoligového Konyasporu a bývalý reprezentant Ahmet Calik zemřel při dopravní nehodě. Sedmadvacetiletý fotbalista neudržel na silnici poblíž Ankary kontrolu nad vozem a havaroval. Muži už nepomohla ani záchranná služba, svým zraněním podlehl. Smutnou událost definitivně potvrdil Calikův současný klub na sociálních sítích, které se ihned zaplnily kondolencemi. K nim se přidal i bývalý český fotbalista Tomáš Ujfaluši.

Turecký Konyaspor na svých sítích oznámil velmi smutnou zprávu. Sedmadvacetiletý obránce Ahmet Calik, který byl svého času i tureckým reprezentantem, měl poblíž Ankary autonehodu, kterou nepřežil. 

Zadák, jenž předtím působil v Gençlerbirliği a Galatasarayi, údajně nezvládl řízení svého automobilu a havaroval. Nic nezmohla už ani přivolaná záchranná služba. 

Související obsah

​Ještě v neděli přitom byl na hřišti u prohry svého Konyasporu při zápase se Sivassporem. Další duel už si nikdy nezahraje. 

Klub ihned zaplavily kondolence, k nimž se přidal i český fotbalista Tomáš Ujfaluši, který v době aktivní kariéry hájil dvě sezony barvy Galatasaraye. "Odpočívej v pokoji," napsal v turečtině na svém twitteru. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

V německé Bundeslize se v neděli pouze remizovalo

Nedělní program Bundesligy nabídl pouhé dva duely. Bavorský Augsburg doma remizoval 1:1 s Frankfurtem, v souboji zachraňujících celků Bielefeld uhrál jediný bod proti jasně poslednímu Fürthu.