Obrovské překvapení! Třetí tým turecké ligy vypadl v EKL s druholigovým celkem

Radost Vaduzu na půdě Konyasporu Zdroj: Profimedia.cz

Jeden z nejfantastičtějších výsledků předkola Evropské konferenční ligy se odehrál ve čtvrtek v tureckém městě Konya, kde místní klub hostil lichtenštejnský celek z Vaduzu, který působí ve druhé švýcarské lize. I navzdory všem předpokladům si hosté připsali výhru 4:2 a senzačně si zahrají play-off.

Lichtenštejnský Vaduz působí ve druhé nejvyšší soutěži ve Švýcarsku, ale do evropských bojů postupuje jako vítěz domácího poháru. Letos celek z pětitisícového města naskočil do Evropy ve druhém předkole, kde ve dvou zápasech udolal slovinský Koper po výsledcích 1:0 a 1:1.

V další fázi se proti třetímu celku posledního ročníku turecké ligy nedávaly Vaduzu téměř žádné šance. Úvodní duel v hlavním městě Lichtenštejnska skončil překvapivou remízou 1:1. To, co se ale stalo v odvetě, lze považovat za jedno z největších překvapení v předkolech za posledních několik let.

Favorizovaný Konyaspor, který v minulé sezoně skončil na třetím místě, šel sice do vedení z penalty, ale ještě do konce poločasu se postupně prosadili hostující Sasere a Sutter. Ve druhém poločase ještě skórovali Cicek s Gasser, a tak bylo hotovo. Za domácí v páté nastavené minutě snižoval Amir Hadžiahmetovič. Nepomohlo ani 22 tisíc fanoušků na tribunách.

Vaduz vyhrál 4:2 a poprvé v klubové historii postoupil do posledního předkola evropských pohárů. Ve třetím předkole se představil naposledy v sezoně 2019/20, kdy padl s Frankfurtem. V roce 2010 se lichtenštejnský celek utkal i ve třetím předkole proti Liberci (0:1 a 0:3). O základní skupinu se Vaduz popere s Rapidem Vídeň.

Do čtvrtého předkola postoupila také Slavie, která od nové sezony hraje s novou identitou: