Další sporty

To je smolařka! Samková má covid, rehabilitace se komplikuje

Strasti české snowboardcrossařky Evy Samkové nekončí. Během rehabilitace, kterou absolvovala po operaci zlomených kotníků, totiž byla pozitivně testována na koronavirus. Nyní tak tráví čas v domácí karanténě, ale stále věří, že jako bájný Fénix povstane z popela. Jestli se bude moci olympijských her zúčastnit, je stále nejisté, ale nominována bude.

Na začátku tohoto týdne měla Samková odcestovat do Rakouska, kde měla absolvovat kontrolu po operaci. Tyto plány ale narušil pozitivní test na koronavirus. "Osud mi teď připravuje samé lahůdky. Čekání si krátím domácí karanténou, ve které rehabilituju, posiluju, cvičím. A chystám se změnit knihu ke čtení. Myslím, že je nejvyšší čas se začíst do legendy o Fénixovi," sdělila úspěšná česká sportovkyně v tiskové zprávě. 

I přes tyto komplikace Samková stále věří, že o svůj sen zúčastnit se olympijských her nepřijde. "Díky všem, kteří při mně stojí, věří mi a podporují mě. Stále dělám maximum pro to, abych stihla olympiádu, ale stále jsem jen člověk z masa a kostí. Je lepší mít omikron teď, když mám klid na léčení, než těsně před olympiádou, což by byla konečná," hledá pozitiva na současné situaci.

Související obsah

​V následujících dnech tak bude Samková pokračovat v léčbě a rehabilitaci, během které bude také čekat na negativní výsledek testu. Následně ji čeká pooperační kontrola. "Rozhodnutí je na Evě a jejích lékařích, kteří řeknou, zda může, či nemůže jet. Když ji uschopní, my to budeme respektovat, protože v nominaci Evu máme. Stejně tak budeme respektovat i její případné rozhodnutí neúčastnit se," sdělil šéf české olympijské mise Martin Doktor. 

Vedle Evy Samkové bude také nominována Vendula Hopjaková a Jan Kubičík, který si poranil rameno při posledním závodu Světového poháru v Rusku, ale vyšetření v Praze naštěstí neodhalilo závažný problém. "Vypadá to na poškození měkkých tkání. Věřím, že spolu s ortopedy jej dáme natolik dohromady, že jeho výkon nebude omezen," prohlásil reprezentační kouč Marek Jelínek.

K situaci ohledně Evy Samkové se vyjádřil i šéf Českého olympijského výboru Martin Doktor:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události