Sprint v Rupholdingu ovládla Öbergová. Nejlepší z Češek dojela Jislová

Biatlonistka Elvira Öbergová Zdroj: Profimedia

Ženský biatlonový sprint v německém Rupholdingu ovládla Švédka Elvira Öbergová, která předvedla bezchybný střelecký a běžecký výkon. Na druhém místě se umístila Norka Röiselandová a třetí Italka Wiererová. Nejlepší z Češek dojela Jessica Jislová, která byla na střelnici bezchybná, což jí stačilo na umístění ve třetí desítce.

Hned osm závodnic, které se umístily v první desítce závodu na 7,5 kilometru, předvedlo bezchybnou střelbu. O vítězce tak rozhodovaly především běžecké schopnosti, které měla nejlepší Švédka Elvira Öbergová, jež na svoji norskou konkurentku a vedoucí ženu Světového poháru najela více než 20 vteřin. O dalších osm vteřin zpět pak dojela Italka Wiererová.

Z českých závodnic se nejvíce dařilo Jessice Jislové, která sice stejně jako většina závodnic z první desítky předvedla bezchybnou střelbu, ale běžecký výkon stačil na 21. místo. O šest pozic za ní pak dojela Markéta Davidová, která při druhé střelbě jednou chybovala. Zklamáním skončil závod pro šestou ženu světového pořadí Hannu Solovou, která po třech chybách na střelnici dojela až na 36. místě.

​Nadějně rozjetý závod měla Lucie Charvátová, ale při střelbě ve stoje dvakrát minula terč, což ji odsoudilo na konečné 39. místo. Do nedělního stíhacího závodu se také zvládla kvalifikovat Eva Puskarčíková, která si s jednou chybou dojela pro 56. místo.

Jedinou Češkou, která se stíhačky nezúčastní, je Tereza Voborníková, která na potřebnou šedesátou příčku ztratila 1,1 vteřiny a dojela na 62. místě s jednou chybou na střelnici.

V německé Bundeslize se v neděli pouze remizovalo

Nedělní program Bundesligy nabídl pouhé dva duely. Bavorský Augsburg doma remizoval 1:1 s Frankfurtem, v souboji zachraňujících celků Bielefeld uhrál jediný bod proti jasně poslednímu Fürthu.